E, 3.10.2022

GALERII ⟩ Keskkonnainspektorid harjutasid koostööd politseikoertega

Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Keskkonnainspektorid harjutasid koostööd politseikoertega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Läinud nädalal kohtusid keskkonnaameti inspektorid Põhja-Eesti eri paigust, et harjutada laskmist ja koostööd Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuuri koerajuhtide ning nende neljajalgsete kolleegidega.

Laskmist harjutasid inspektorid nii päevavalguses kui ka pimedal ajal, et olla vajadusel valmis kasutama teenistusrelva järelevalve äärmuslikes olukordades ja eri tingimustes.

Lõunal saabusid harjutusalale ka politsei Ida prefektuuri koerajuhid koos koertega. Koerajuhid selgitasid ja demonstreerisid inspektoritele teenistuskoerte võimekusi lõhnajälgede ajamisel ning koostöövõimalusi väljakutsetele reageerimiseks. Näiteks aitavad politseikoertega üksused inspektoreid olukordades, kus rikkumine on äsja toime pandud ja rikkuja on põgenenud või asitõendid maastikule peitnud.

Keskkonnaameti järelevalveosakonna Harjumaa büroo juhtivinspektori Egert Tolgi sõnul on politseikoerad käinud inspektoritel abiks kümneid kordi. «Politsei teenistuskoerad ning nende juhid on meile mõnel pool kujunenud juba kindlateks partneriteks, kellega koos on mitu keerulist sündmust kiiresti lahenduse leidnud,» tõdes Egert Tolk.

«Politsei teenistuskoerad ning nende juhid on meile mõnel pool kujunenud juba kindlateks partneriteks, kellega koos on mitu keerulist sündmust kiiresti lahenduse leidnud.»

Ida prefektuuri juhtiv koerajuht Tõnu Kohver kiidab koostööd keskkonnaametiga heaks ja praktiliseks. «Tänu ühispatrullidele oleme saanud näha meie teenistuskoeri reaalses olukorras tegutsemas ja oskame seeläbi paremini üles ehitada koerte treeninguid ja hinnata arendamist vajavaid oskusi,» sõnas koerajuht.

Koolituspäev oli kindlasti kasulik mõlemale osapoolele ja tugevdas koostööd. «See oli esimene seesugune koolituspäev, kus näitasime politseikoerte töö algtõdesid ning harjutasime reaalses olukorras koos tegutsemist,» lisas Kohver.

Keskkonnaamet ja politsei soovivad koostööd arendada ka edaspidi. Selleks korraldatakse ühiseid koolituspäevi ja välitöid, et kasulikke koostöö põhimõtteid juurutada Keskkonnaameti järelevalvebüroodes üle Eesti.

Märksõnad
Tagasi üles