T, 4.10.2022

FOTOD JA VIDEO ⟩ Üks koertevabrik Eestis vähem: julm vaatepilt, mis šokeeris isegi kogenud loomapäästjaid

Maarja-Liis Orgmets
, Lemmiku portaali toimetaja
Üks koertevabrik Eestis vähem: julm vaatepilt, mis šokeeris isegi kogenud loomapäästjaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hooletusse jäänud koerad tuli vabastada suuresti villakoormast.
Hooletusse jäänud koerad tuli vabastada suuresti villakoormast. Foto: Varjupaikade MTÜ

Varjupaikade MTÜ koostöös Põllumajandus- ja Toiduametiga tegi lõpu ühele järjekordsele kutsikavabrikule, kus toodeti Yorkshire’i terjeri laadseid koerakesi.

«Tahame rõhutada, et nendel lugudel on üks ühine joon - kõik need jubedad kohad on avastatud tänu suure südamega tähelepanelikele kodanikele, kes on kahtlast tegevust märganud ning otsustanud sellest Põllumajandus- ja Toiduametit teavitada,» tõdes Varjupaikade MTÜ täna avaldatud blogipostituses.

Ühtekokku sai seekord päästetud neli Yorkshire’i terjeri laadset koera, kes praegu asuvad Pärnu varjupaigas. Kõik nad otsivad kodu ning loodavad väga leida endale pered, kus neist tõeliselt hoolitakse.

«Kui loomapäästjad vihje peale koerte olukorda kontrollima läksid, avanes õõvastav vaatepilt. Korteri, kus loomi peeti, põrand oli kaetud koerte roojaga ning hais oli hingemattev. Koeri ei viidud kunagi õue ning seetõttu tegid nad igapäevaselt oma hädad tuppa,» kirjeldatakse vabrikuelanike elu. «Esmasel vaatlusel oli selge, et koerte eest ei oldud hoolt kantud. Yorkshire terjerite ja nendelaadsete koerte karv vajab regulaarset hooldamist, kuid need koerad polnud aastaid ei kammi ega kääre näinud.»

Tõeline šokk saabus aga siis, kui varjupaiga töötajad hakkasid koeri lähemalt uurima. «Koerte sabaalused karvad olid nii pulstunud, et see takistas normaalset roojamist ja väljaheited olid kogunenud lihtsalt koerte sabade alla. Osadel olid käpad karvupidi kokku kasvanud ning tavapärane kõndimine polnud enam võimalik – nad pidid edasi liikuma hüpates.»

«Osadel olid käpad karvupidi kokku kasvanud ning tavapärane kõndimine polnud enam võimalik – nad pidid edasi liikuma hüpates.»

Loomade seljast sai eemaldatud mitmeid kilosid vildistunud karva. Ühe koera pügamise peale kulus ligikaudu neli tundi. «On tõeline ime, et need väikesed sellid suudavad pärast kõike läbielatut veel inimesi usaldada,» leiab varjupaik.

Tänase päeva seisuga on 2021. aasta jooksul Põllumajandus- ja Toiduamet halbadest oludest ära võtnud ja Varjupaikade MTÜ-le üle andnud 261 lemmiklooma.

Vaata videost, kuidas päästetud koerad Pärnu varjupaigas uue ilme said:

Märksõnad
Tagasi üles