Lisaks maale saime enda kasutusse ka ühe tootmishoone, mida võiks pigem nimetada hoonelaadseks tooteks. Majal olid ainult seinad ja katus, ei põrandat ega avatäiteid, ei elektrit, vett ega kanalisatsiooni – aga ikkagi maja. Suure hoogtöö käigus ja vabatahtlikkuse korras sai see ehitatud kasutuskõlbulikuks.
Majal olid ainult seinad ja katus, ei põrandat ega avatäiteid, ei elektrit, vett ega kanalisatsiooni – aga ikkagi maja.
Materjalide ja töövahendite ostmiseks võttis Triinu sugulastelt laenu. Maja seinale võõbati võla suurust näitav number, mida vastavalt korrigeeriti, kui oli võimalik tagasi maksta. Ühingu pangaarvele laekus linnalt lepinguline tasu ja palumise peale ka esimesed annetused. See maja oli alguses kõigeks – kasside hoidmiseks, kontoriks, laoks, pesemisruumiks ja milleks iganes. Koerad pidid leppima esialgu õueeluga, milleks oli alguses kuut ja kett.
Meie inimeste jaoks on olnud alati esikohal loomade eest hoolitsemine ja nende heaolu. Osa loomatoitu saadi abi korras, kuid kui see otsa sai, ostsid töötajad ja vabatahtlikud ise loomadele süüa. Kõike tehti ise, katsetati ja ka eksiti, kuid alati tõusti, sest hädalisi oli palju.
Eelkirjeldatud oludes oli väga keeruline tagada normaalset loomade hoidu, sest ruumipuudus pani appi karjuma. Seetõttu hakkasime probleemi lahendama. Aja jooksul tassisime kokku viis soojakut. Mõnesse ehitati kasside karantiiniruumid, ühte kontor ja teise koertele kaks siseboksi. Kuna need oli kasutatud, mitte uued soojakud, pidi neid pidevalt remontima, et nad püsiks. Soojakute kõige nõrgemad kohad olid katused, mis ei pidanud vihma, ja põrandad, mis kippusid ära vajuma. Nii pidigi juhataja toonases kontoris laua kuivemasse kohta ümber tõstma, sest laest tilkus vett. Et parandada koerte olukorda ja vähendada ketisolekut, ehitati neile kõigepealt kiiresti seitse väliboksi.