P, 4.12.2022

ÜLESKUTSE ⟩ Esita oma kandidaat aasta lind 2023 valimisel!

lemmik.postimees.ee
Esita oma kandidaat aasta lind 2023 valimisel!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuldnokad.

ma/Foto MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES
Kuldnokad. ma/Foto MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES Foto: Margus Ansu

Eesti Ornitoloogiaühing kuulutab välja ideekonkursi 2023. aasta linnu leidmiseks ja projekti elluviimiseks. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 14. november 2021.

Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada avalikkusele üht Eesti linnuliiki või liigirühma, samuti kaasata loodushuvilisi selle liigi uurimis- ja kaitsetegevustesse.

Ühing ootab kuni ühe A4 lehekülje pikkuseid ettepanekuid, mis peavad sisaldama aasta linnuks pakutava liigi või liigirühma nime, põhjendust, kavandatavate tegevuste kirjeldust ja võimalike elluviijate nimesid. Esitatav liik ei tohi olla varem aasta linnuks valitud. Varasemate aasta lindudega saab tutvuda SIIN.

Projekti teostajad peavad olema nõus enda esitamisega, võimelised planeeritud tegevusi ellu viima ja vajadusel koostama rahataotlusi koostöös Eesti Ornitoloogiaühinguga.

Ettepanekud palutakse saata 14. novembriks 2021 ornitoloogiaühingu e-posti aadressil eoy@eoy.ee.

Aasta linnu valib esitatud kandidaatide seast Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu. Aasta lind 2023 avalikustatakse ornitoloogiaühingu suvepäevadel järgmisel aastal.

Eesti Ornitoloogiaühing valib Eesti aasta lindu alates 1995. aastast.Selle aasta lind on kuldnokk, 2022. aasta linnuks valiti metskurvits.

Märksõnad
Tagasi üles