Teaduskirjanik Mary Roach on sukeldunud «loomakuritegude» imelisse maailma. Mida tuleks teha, kui loodus seadust rikub?
Loomade rünnaku viimane kuulus ohver on Kolumbia lauljanna Shakira. Teda ründasid metssead, kui ta oma 8-aastase pojaga kodulinna Barcelona pargis jalutas. Popstaari sõnul haarasid loomad tema koti ja taganesid kiiresti metsa.
Kuid Shakira hirmutav kogemus ei ole kaugeltki ainus. 2016. aastal sai Hispaania politsei 1187 telefonikõnet metsigade kohta, kes rüüstasid koeri, härisid liiklust ja põhjustasid isegi linnas avariisid.
Eelmise aasta augustis varastas metssiga Berliinis alasti päevitanud mehelt sülearvuti.
Vahel peetakse inimest süüdi kuriteos, mille tegelikult pani toime metsloom. Kõige kuulsam on Austraalias Lindy Chamberlaini juhtum. Naine karjus, et nägi dingot oma 9-nädalase lapsega põgenemas, kui pere 1980. aastal telkimas oli. Ta mõisteti ekslikult oma lapse tapmises süüdi, kuigi hiljem selgus, et metsikud koerad dingod olid tema lapse ära söönud.
Purjus elevandid
Indias sureb kokkupõrkes elevantidega igal aastal 500 inimest. Enamasti elevandid inimesi ei ründa, õnnetuse traagiline põhjus on nende suures kaalus. Näiteks avariide korral. Need elevandid ei kavatsenud tappa ega soovinud kellelegi halba.
Küll aga võivad elevandid muutua agressiivseks, kui nad on purjus. Ja londikud naudivad, kui maapind nende all kõikuma hakkab. Näiteks Põhja-Bengalis joovad elevandid kodupruuli, mida toodavad ja naudivad sealsed elanikud. Elevandid on küll suured loomad, aga neil puudub peamine etanooli lagundav ensüüm, mis tähendab, et nad jäävad purju juba väga väikesest kogusest märjukesest.