P, 26.03.2023

VIDEO ⟩ Šaakal murdis loomaaias maha kihnu maalamba

Brita-Maria Alas
, ajakirjanik
Šaakal murdis loomaaias maha kihnu maalamba
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Šaakal.
Šaakal. Foto: Profberger. CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6871755

Ööl vastu eelmist esmaspäeva tabas Tallinna loomaaia laste loomaaeda valus kaotus: šaakal murdis maha kihnu maalamba utekarja vanima ute Libelle. Loomaaia direktori Tiit Marani sõnul tuleb kahju teinud šaakal kinni püüda ja talle võimalusel aedik ehitada. 

Järgmiseks ööks üles pandud rajakaamera tuvastas süüdlase: karjamaa tagusele teele tuli luusima arglik šaakal.

«Peame selle isetulnu kinni püüdma, et vältida samasuguste pahanduste kordumist,» sõnas loomaaia direktor Tiit Maran. «Esimene kahtlus šaakali võimalikust elamisest loomaaia loodusaladel pärineb kevadest, kui nähti lumel kahtlaseid jälgi, aga siis ta rajakaamerasse ei jäänud. Maikuine šaakali pilt Vabaõhumuuseumi lähedal rajakaameras viitas võimalusele, et ta võib meie loodusaladele asuda. Nendel ju elustik päris mitmekülgne – kärbid, nirgid, nugised, mägrad, metskitsed ja jänesed,» lisas Maran.

Kihnu ­sarviline maalammas on ohustatud tõugude ­nimekirjas.
Kihnu ­sarviline maalammas on ohustatud tõugude ­nimekirjas. Foto: Urmas Luik

Harilik šaakal on lõunapoolse levikuga liik, kes oma levikut on viimase aastakümne jooksul jõuliselt põhjapool laiendanud, ulatudes praeguseks välja isegi Norrasse. Eestis leidis tema kohalolek esmakordselt tõestamist 2013. aastal. 

«Kui saame šaakali kätte ja leiame vahendeid talle korraliku aediku ehitamiseks ning looma ülalpidamiseks, siis võiks ta saada meie kollektsiooni püsiasukaks, et ka külastajad saaks selle põneva loomaga tutvuda. Hinnanguliselt läheb aediku ehitamine maksma kuni 20 000 eurot,» märkis Maran.

Kuni šaakali kinnipüüdmiseni on laste loomaaia utekari turvatud elektrikarjuse taha linnutiikide karjamaal.

Külastajatele öise eluviisiga inimpelglik šaakal ohtu ei kujuta.

Märksõnad
Tagasi üles