T, 6.12.2022

Tallinna loomade varjupaiga sünnipäeval osalevad 5MIINUST ja Ott Lepland

Postimees
Tallinna loomade varjupaiga sünnipäeval osalevad 5MIINUST ja Ott Lepland
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna loomade varjupaiga sünnipäeval osalevad 5MIINUST ja Ott Lepland
Tallinna loomade varjupaiga sünnipäeval osalevad 5MIINUST ja Ott Lepland Foto: Erakogu

24. juulil tähistab Tallinna loomade varjupaik oma 5. sünnipäeva perepäevaga Pikakari rannas, kus leidub tegevusi nii suurtele kui ka väikestele.

Sünnipäevapeol astuvad üles Ott Lepland ja 5MIINUST, toimub heategevuslik MatchShow, varjupaiga tuur, loodusretked, laste seiklusmäng jpm. Toidu- ja joogipoolist pakub Keretäis Food Truck. 

Kui kogu üritus on tasuta, siis Match Show, mis on korraldatud varjupaigale inkubaatori ostmiseks, osalemise tasu on 8 eurot, ühe pere kahe koera puhul 12 eurot. Kõik sellel osalevad koerad peavad olema kiibistatud ja vaktsineeritud, samas ei eristata segaverelisi ja tõukoeri. Hindamisel mängib aga suurt rolli koera tahe teha omanikuga koostööd.

Lemmikloomade suvistest probleemidest ja esmaabist räägib PetCity loomakliinikute tegevjuht dr Jürgen Mitt.

«Viie aastaga on Tallinna loomade varjupaik aidanud kodu leida ligi neljale tuhandele loomale,» ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. «Mul on hea meel, et varjupaiga töötajad on aidanud nii paljudel neljajalgsetel tagasi koju jõuda või endale uus pere leida. Kuigi tänapäeva varjupaik ei ole enam hirmus koht, kus loomadel oleks halb olla, pole see ikkagi päris oma kodu. Seetõttu kutsun üles võtma perele lemmikut just varjupaigast.»

Tallinna linn on kohaliku omavalitsusena kohustatud hoolitsema, et hulkuvad loomad jõuaksid tagasi koju või paigutama nad varjupaika ja katma nende ülalpidamise ja veterinaarvajadused. 2016. aastal ehitas linn varjupaiga, kus teenusepartner leitakse hanke korras.

Praegu on Tallinna linna lepingupartneriks Varjupaikade MTÜ. Varjupaigas ootavad uut omanikku üle 20 koera, üle 130 kassi, lisaks rotid, küülikud, merisead ja koduhiired. Sünnipäeval saavad soovijad külastada varjupaika, sealjuures näha ka kliinikuruumi, end esmalt varjupaiga tuurile registreerides.

Märksõnad
Tagasi üles