Kilekotis kalade müük on ohtlik ja surmav trend (1)

lemmik.postimees.ee
Copy
Kilekotis kalad. Pilt on illustratiivne.
Kilekotis kalad. Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Eesti Loomakaitse Seltsile on tulnud taas teateid kilekotis eluskalade müügist poodide ning kohvikute ees. Loomakaitsjad kutsuvad teatama kalade pidamise halbadest tingimustest.

«Pole võimalik, et sellistes tingimustes müüdavatele ja elavatele kaladele tagatakse nende heaolu ning on täidetud seadusega sätestatud pidamise nõuded,» sõnas Eesti Loomakaitse Seltsi turundusjuht Agnes Blank. «Müües kalu kilekotis puudub võimalus kontrollida nii temperatuuri kui ka hapniku taset, kahjustades kala tervist jäädavalt.»

Hapnikupuuduses kalad kaotavad söögiisu. Lisaks langeb nende immuunsustase, viljatus areneb ja lõpuks surevad veeloomad lämbumise tõttu. Enamiku liikide puhul on vaja rangelt jälgida temperatuuri režiimi ja regulaarselt kontrollida temperatuuri akvaariumi termomeetril ning selle regulaatori töökindlust.

Loomakaitse selts juhib nii loomaomanike kui ka müüjate tähelepanu akvaariumikalade pidamise nõuetele:

  • et ennetada kala väljahüppamist, tuleb akvaarium varustada kaane või kattega;
  • kalal peab akvaariumis olema varjumiskoht kas akvaariumitaimede või muu akvaariumivarustuse näol;
  • vee kogus, kvaliteet, temperatuur ja sügavus peavad olema sobivad seal peetavate kalade liigile, suurusele ja arvule. Vett tuleb vahetada või puhastada piisavalt tihti;
  • surnud kala tuleb eemaldada akvaariumist kohe pärast tema avastamist;
  • akvaariumi sisustus ja põhjamaterjal peavad olema sobivad seal peetava kala liigile;
  • kalarühmade, -parvede ja -liikide liitmise või kalarühma uue kala toomise korral tuleb arvestada kalaliikide omavahelise sobivuse ja eri liiki kalade loomulike käitumisharjumustega.

Kui märkad kalasid elamas halbades tingimustes, siis tee sellest pilt või video ning saada info@loomakaitse.ee koos asukohaga.

Tagasi üles