R, 3.02.2023

Haaberstis anti lusitaania teetigudele kõva lahing

lemmik.postimees.ee
Haaberstis anti lusitaania teetigudele kõva lahing
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Pikaliiva talgupunkti saak.
Pikaliiva talgupunkti saak. Foto: Haabersti Linnaosa Valitsus

Eile hilisõhtul toimusid Haabersti linnaosas Kakumäel ja Tiskres teotalgud, mille eesmärgiks oli piirata piirkonnas lusitaania teetigude levikut. Teotalgutel ühendasid jõud nii linnaosavalitsus kui kohalikud elanikud, et üheskoos võidelda võimust võtva võõrliigi vastu.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov sõnas, et vaatamata jahedale ja veidi vihmasele ilmale tulid elanikud aktsiooniga väga hästi kaasa ning kahe tunniga oli 240 liitrine konteiner tülikaid nälkjaid täis korjatud. «Ma tänan kõiki, kes talgutel osalesid ning oma panuse andsid, sest selle võõrliigi vastu saab vaid üheskoos tegutsedes,» ütles linnaosavanema asetäitja.

Võitluses lusitaania teetigude vastu on linnaosavalitsus elanikele abi pakkunud ka varasemalt. «Kakumäele on juba teist hooaega paigaldanud spetsiaalselt tülikate nälkjate jaoks mõeldud kogumiskonteinerid, mida elanikud aktiivselt ja eesmärgipäraselt kasutavad ning linnaosavalitsus regulaarselt tühjendab. Paraku, on lusitaania teetigusid sel kevadel palju ja sellest ainult ei piisa. Seetõttu on vajalik koordineeritud tegevus, et võimalikult suurelt territooriumilt võimalikult palju neid kokku korjata ja hävitada ning seda veel enne kui igaüks neist kuni 400 muna lisaks muneb,» rääkis Siljanov.

«Kui tahame lusitaania teetigude populatsiooni siin piirkonnas tõesti vähendada, siis on tegelikult vaja, et toimuksid regulaarsed ühiskorjed nii erakinnistutelt kui ka ühiskondlikelt aladelt. Kuna ka kogukond on selle mõttega päri ning valmis kaasa tulema, siis hakkavad linnaosas toimuma regulaarsed teotalgute neljapäevakud,» tutvustas linnaosavanema asetäita edasisi plaane.

Talgulised lusitaania teetigusid korjamas.
Talgulised lusitaania teetigusid korjamas. Foto: Haabersti Linnaosa Valitsus

Linnaosavanema asetäitja sõnul on teotalgute neljapäevakutega oodatud liituma kõik teotahtelised vabatahtlikud. «Talgutega alustatakse neljapäeviti kell 20 ning talgulisi varustab nälkjate korjamiseks ja hävitamiseks vajalike vahenditega linnaosavalitsus,» ütles Siljanov ning kinnitas, et korje toimub hajutatult ning kõiki piiranguid järgides. Talgujuhid ootavad vabatahtlikke vajalike vahenditega talgupunktides.

Teotalgutel toimub nii lusitaania teetigude korje kui ka taimepõhise tõrjevahendiga hävitamine. Korjevahendid (ämbrid, kummikindad ja kilekotid) ning tõrjevahendid on linnaosavalitsuse poolt. Ämbrid nälkjate korjeks on taaskasutusena saadud linnaosa lasteaedade ja koolide köökidest. Kokku korjatud nälkjad transpordib linnaosa valitsus Tallinna Väikeloomade Krematooriumisse.

Info talgupunktide asukohtadest on järgmisest nädalast leitav linnaosavalitsuse veebilehelt ja Facebooki kontolt.

Märksõnad
Tagasi üles