Karusloomafarmide keelustamisele ollakse lähemal kui kunagi varem

lemmik.postimees.ee
Copy
Foto: Nähtamatud Loomad

Karusloomafarmide keelustamise eelnõu läbis riigikogus teise lugemise ning on seaduseks muutumisele lähemal kui kunagi varem. Eelnõu näeb ette karusloomafarmide keelustamist aastaks 2026.

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad on karusloomafarmide keelustamise nimel töötanud juba aastaid. Organisatsioon esitas möödunud aastal riigikogule petitsiooni 6161 digiallkirjaga, mis suunas arutluses oleva eelnõu menetluseni.

«Eesti liigub jõudsalt heas suunas loomade heaolu valdkonnas ja karusloomafarmide keelustamine oleks võit kogu Eestile. Sellega näitaksime ennast parimast ja tugevaimast küljest, sest astuksime välja nõrgemate kaitseks. Rõõm on näha selle mõtteviisi üha kasvavat levikut Eestis, nii riigikogu liikmete kui teiste sihtrühmade seas,» kommenteeris Nähtamatute Loomade president Kristina Mering, kes on karusloomade heaolu eest seisnud juba 15 aastat.

Karusloomafarmide keelustamise eelnõu liigub nüüd edasi kolmandale lugemisele. Lõpphääletus leiab riigikogu suures saalis aset 2. juunil.

Karusloomafarmid on keelustatud Suurbritannias, Prantsusmaal, Norras, Hollandis, Austrias, Horvaatias, Sloveenias, Makedoonias, Serbias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Slovakkias, Luksemburgis, Belgias, Tšehhis. Taanis ja Rootsis on keelustatud rebasefarmid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles