Linnud ise pesakastist vana pesa välja ei tassi, vaid ehitavad uue pesa vanale peale. Seetõttu täitub pesakast kiiresti pesamaterjaliga ja väljastpoolt väga heas korras olev pesakast lindudele enam kasutuskõlbulik ei ole. Lisaks kasutavad pesakaste ööbimiseks ka hiired, kes tassivad pesakasti enamasti ääreni täis puulehti – ka sellisesse kasti linnud enam pesitsema ei mahu.
Just suureavalisi kuldnoka pesakaste kasutavad sügisel ja talvel sahvrina aga ka värbkakud, kes panevad pesakastidesse tallele hiiri või väikseid linde. Kui toitu on pidevalt külluses, jääb sahvri sisu kasutamata ning kevadel võib mõnest pesakastist leida kümneid roiskuvaid hiiri. Ka sellisesse pesakasti ükski lind oma nokka ei pista, mistõttu tuleb ka sellise kasutamata sahvri sisu avastada ja pesakastist enne kevadet välja visata.
Lisaks koduaias pesitsevatele kuldnokkadele puhta pesakasti pakkumisele on kevadine pesakastide puhastamine ka huvitav tegevus, mida võiks kindlasti ette võtta laste või miks mitte väiksema sõpruskonnaga – pesakasti sisu võib paljastada küllaltki palju aia peidetud elurikkusest, olgu selleks siis värbkaku toimetused kastist avastatud erinevate hiireliikide näol või ümbruse liigirikas taimestik.
Täpsemad näpunäited pesakasti tegemiseks, pesakastile hea asukoha valimiseks ning paigaldamiseks ja hooldamiseks leiad Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehelt:
Uue pesakasti kuldnokale saad osta näiteks ka Eesti Ornitoloogiaühingust või Linnuvaatlejalt.