19. novembri õhtul sai Eesti Metsloomaühing teate tuvipojast, kes istus linnukese leidja sõnul trepikoja ees maas. Foto järgi tundus loomakaitsjatele, et linnupoja tervisega kõik päris korraks ei ole, mis hiljem ka tõeseks osutus.
Hoiatus!
PILDID ⟩ Trepikoja ees vedelenud tuvipoja päästja avastas linnu saba juurest midagi ootamatut
Tuvipoja leidjal paluti linnuke kaasa võtta ning tema juurde soojaveepudel asetada.
Kui tuvi end mõnusamalt tundma hakkas selgus, et tal on saba piirkonnas suur haav.
Tuvipojale manustati antibiootikume ning valuvaigisteid. Veidi hiljem vaatas veterinaar raviskeemi üle ja tegi ravimite osas mõningaid korrektuure, vahendas ühing.
«Tõenäoliselt tekitasid linnupojale sellised sügavad haavad teised linnud, kuid kahjuks ei saa ta meile rääkida, mis temaga täpsemalt juhtus,» kirjutas ühing Facebooki postituses.
Tuvipoeg ei osanud veel iseseisvalt süüa, mis teda ka nõrgestas ja teistele lindudele sihtmärgiks võis muuta.
Kuna haav oli suur ja sügav, keskendus ühingu vabatahtlik põhjalikult haava ravimisele. Nii hommikud kui ka õhtud veedeti linnupoega toites, et tal piisavalt jõudu taastuda ja terveneda oleks.
Nädala möödudes haav paranes, antibiootikumi kuur sai läbi ja keskenduma hakati tuvipoja iseseisvalt sööma õpetamisele.
«Mõnikord õnnestub tuvikesel iseseisvumine kiiresti, vahel aga ei taha seemneke kuidagi noka vahelt kõhtu minna ja pudeneb maha. Juhtub ka nii, et see kõik tüütab linnu ära ja ta nokib hoopis häiritult oma oksakest,» sõnas ühing.
Vabatahtlik, kes esialgu linnupoja eest hoolitses on pärit Lätist ja vaadates seda imet, tuli talle mõte panna linnukesele nimeks Dupsis, mis tähendab tõlkes «pepu».
Seejärel asus linnu eest hoolitsema ühingu teine vabatahtlik, kelle hoole all ootas tuvipoega ees mitu päeva PERHi (Põhja-Eesti Regionaalhaigla) ukse ees abi oodanud Kulno.
«Nüüdseks on linnud koguaeg koos nagu sukk ja saabas!» sõnasid ühingu vabatahtlikud.
«Me loodame, et Dupsise roosale pepule kasvab peagi palju sulgi ja ta saab endale imeilusa saba. Seljale on ta mõned pisikesed sulekesed juba kasvatanud. Kui ta piisavalt suur on, siis ootab teda taas vabadus!» jagas ühing rõõmsaid uudiseid.
Metsloomade aitamiseks vajalikke kulusid saad Metsloomaühingul aidata tasuda helistades:
Numbril 9009933 – annetad 5 eurot
Numbril 9009955 – annetad 25 eurot
Kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu.