P, 10.12.2023

Selgusid aasta linnu tuttpüti parimad digijoonistajad

lemmik.postimees.ee
Copy
Pütid.
Pütid. Foto: Shutterstock

Suurel linnuõhtul tunnustas Eesti Ornitoloogiaühing parimaid aasta linnu tuttpüti digijoonistajaid.

Sel aastal veebis toimunud traditsioonilisel suurel linnuõhtul tunnustas Eesti Ornitoloogiaühing parimaid aasta linnu joonistajaid. Eesti Ornitoloogiaühingu ning Haridus- ja Noorteameti korraldatud aasta linnu joonistusvõistlusele olid digikultuuriaasta puhul oodatud digijoonistused. Hindamisele pääses kokku 958 tööd erinevatest paikadest üle Eesti. Kõige noorem osaleja oli kaheaastane ning kõige vanem 62-aastane.

Kuni 10-aastaste osalejate hulgas nimetas joonistusvõistluse žürii esikoha vääriliseks Albert Linna, teise koha sai Evelina Matjušenko ja kolmanda koha Jesenia Svarts.

Vanuserühmas 11–14-aastased pälvis esimese koha Jolanda Heero, teise koha Anna Latõševa ja kolmanda koha Mia Lootsar.

15–19-aastaste vanuserühmas hindas žürii esimese koha vääriliseks Tähe Leen Metsoja, teisele kohale Eva Liisa Rebase ja kolmandale Stefani Freitoki.

Vanemate kui 19-aastaste seas tunnustati esikohaga Neeme Mölli, teise kohaga Reet Rea-Smythi ja kolmandaga Annely Päsokit.

Saabunud töid hindas žürii neljas vanuserühmas. Žüriis osalesid Markus Toompere Tartu Kunstnike Liidust, kunstnik-kujundaja Margot Sakson, ornitoloogid Pelle Mellov ja Leho Luigujõe ning Triinu Kadastik Haridus- ja Noorteametist.

«Soovin eriti esile tõsta noorema vanuserühma joonistusi, mille hulgas oli kunstilisest vaatenurgast väga eeskujulikke töid,» lausus žüriiliige Markus Toompere. «Kõrgemates kunsti õppeasutustes pingutatakse ja nähakse vaeva, et selliseid tulemusi täiskasvanutelt saada.» Samuti tõid žüriiliikmed välja, et tuttpütte oli kujutatud mitmesugustes tegevustes ja poosides ning osalejate loomingulisus pakkus žüriile piltide sirvimisel ja hindamisel rohkelt põnevust.

Aasta linnu tuttpüti digijoonistusvõistluse parimaid töid saab vaadata SIIN.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles