«Kassihülgaja meelespea,» võib seda teisisõnu kutsuda. Lemmikust vabanemiseks on kasse jäetud metsa, kellegile leidmiseks kui ka kaupluse parklasse. Sel viisil ei saa keegi südametu loomaomaniku isikut hiljem kindlaks teha ja julm kohtlemine päädib karistamatusega.
PILDID ⟩ Eesti loomaomanike uskumatu tava üleliigsest lemmikust vabanemiseks
MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu vabatahtlike sõnul on just sügis see aeg, kui kevadel võetud ja suvel suureks kasvanud ning üleliigse pereliikme staatuse saanud lemmikutest vabaneda püütakse. Lemmikloomast vabanemise põhjuseks tuukse ka ruumipuudus kodus.
Turvakodu selgitas, et enamasti püütakse loomadest vabaneda sarnasel viisil. Auto pargitakse poe parklasse, teeseldes pealtnägijatele sisseostude tegemist. Lemmik tõstetakse seejärel autost välja ning sõidetakse kiiruga minema.
Anton on turvakodus elav kassike, kelle teekond varjupaika sarnasel viisil alguse sai. Peale endise pere poolt hülgamist külmetas Anton autoparklas lausa kolm päeva, kuni suutis inimestele oma abitust olukorrast pideva parklas luusimisega märku anda.
Turvakodu sõnul nõiaring niipea ei lõppe ning kevadel võetakse suure hooga uuesti kassipoegi, kes pere võsukestele mängukanni eest on. Seda kuniks lemmikud suureks kasvavad.