Populaarne Eesti moemaja ütles karusnahale ei

lemmik.postimees.ee
Copy
Naaritsad.
Naaritsad. Foto: JACOB GRONHOLT-PEDERSEN/REUTERS/SCANPIX

Eesti moemaja Iris Janvier, kelle loomingus on säranud mitu presidendi vastuvõtu külalist, liitus rahvusvahelise karusnahavabade moeloojate võrgustikuga «Fur Free Retailer», mida Eestis esindab MTÜ Loomus.

Moemajas Iris Janvier on oluline eetiline ja keskkonnateadlik eluviis, mida järgitakse ka riiete tootmisel. «Oleme suured loomasõbrad ja et aidata lõpetada loomade väärkohtlemine, ei kasuta me karusnahka,» sõnas moemaja looja ja omanik Arina Baranovskaja.

Ettevõtet on kutsutud president Kersti Kaljulaidi lemmikmoemajaks – nende valmistatud kleidis poseerib Kaljulaid ka ametifotol ning presidendi vastuvõtul on moemaja loomingut kandnud Anu Saagim, Luisa Värk, Keit Pentus-Rosimannus ja paljud teised.

Karusnahavaba programmiga liitudes andis Iris Janvier lubaduse oma toodetes karusnahka mitte kasutada. Sama on lubanud juba rohkem kui 50 Eesti moeettevõtet, näiteks Sokisahtel, Mia&Leela ja Tallinn Dolls. Välismaal on programmiga liitunud suured ja nimekad tegijad, näiteks Michael Kors, Gucci ja Hugo Boss.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles