Pärast seda asetatakase loom kenasti põhule ja keeratakse tal külge. See loom jäetigi sinna rippu, seni kuni ta suri. Ka laiba koristamisega omanikul ei põlenud ning kuus päeva võisid ka möödujad kohutavat vaatepilti läbi avatud laudaukse näha.
Lehmade piimatootlikkus oli väga väike. Kogu kari olla andnud päevas 64 liitrit piima. Heas konditsioonis lehm annab selle koguse peaaegu üksinda.
Sealt mööda sõitvate inimeste kannatus katkes ning kaebus tehti ka VTA ehk veterinaar- ja toiduameti spetsialistile.
Kohale jõudis VTA alles siis, kui meeleheitel kaebaja asjast keskkonnaametit teavitas ning sellele vastavalt väljakutse tehti.
VTA teatas oma tulekust ka lauda omanikule ning kohale jõudes oli laut kenasti korda tehtud, laibad maetud lauda taga asuvasse sõnnikuhunnikusse ning loomadele sööt ette pandud.
Peale suvist VTA külaskäiku ja teatamist, et laudas on kõik korras, ei osanud pealtnägija enam mujale pöörduda, kui E-Piima poole, kes lauda omaniku farmist piima ostis.
Farmist teadsid VTA ametnikud väga hästi, sest kaebajaid oli suisa mitu.
Loomaomanikul olevat loomi veelgi kuskil ning enda sõnul toimetab ta nendega seal üksi, ilma abiliseta. On siililegi selge, et üksi lüpsta ja hoolitseda ligikaudu 50 looma eest on absurd.
Tegelikult ei osanud lauda omanik telefonis isegi täpset loomade arvu öelda, samuti ei osanud ta välja tuua, mitu surnud vasikat seal vedeleb.
Loomakaitse Liit on seisus, kus loomi sinna nälgima jätta pole südant. Kõigepealt läheb Lee abilistega lehmi ja vasikaid toitma. Heina ja piimapulbri abi paluti headelt inimestelt, sest laudas ja lauda ümber süüa polnud.
«Mitte ükski seadus ei saa keelata hättasattunud loomadele abi osutamast ja antud juhul sõltub sellest nende elu!» kirjutas Eesti Loomakaitse Liit.