Maaelukomisjon arutab täna karusloomafarmide keelustamise rahvaalgatust

Kristina Mering
, Nähtamatud Loomad president
Copy
Karusloomafarmi rebane.
Karusloomafarmi rebane. Foto: Nähtamatud Loomad

Täna kell 14.00 arutab Riigikogu maaelukomisjon rahvaalgatust karusloomafarmide keelustamiseks. Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad algatatud petitsioon kogus suurima arvu digiallkirju, mis kunagi Eestis Riigikogule esitatud on.

Eesti karusnahatööstus on viimaste aastatega jõudnud kokkuvarisemise äärele – tööstus on kahanenud ca 90% nii loomade arvu kui töötajate poolest ning pakub tööd vaid alla 10 inimestele ning see arv on iga kvartaliga vähenemas. Naaritsakasvatus on Eestis lõpetatud ning senisest 9 tšintšiljafarmist on 6 Veterinaar- ja Toiduameti andmetel lähiajal uksi sulgemas – kunagisest 200 000 loomast on järel vaid 2000.

Maaelukomisjoni istungil esinevad rahvaalgatuse esindajad Nähtamatutest Loomadest ettekandega, millele järgneb arutelu, kus osalevad kutsutud karusnahatööstuse esindajad ning Maaeluministeeriumi, Keskkonnaministeeriumi ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

«Maaelukomisjoni arutelu on oluline, et ligi 10 aastat arutatud probleem liiguks lähemalt lahendusele ja positiivsele seadusemuudatusele,» kommenteeris Nähtamatute Loomade president Kristina Mering. «Toetus karusloomafarmide keelustamisele on iga aastaga kasvamas. Värske mõtteviis, mis väärtustab loomade heaolu üle ebavajaliku luksus-nišitoote on Eestis selgelt kanda kinnitanud. Ka Riigikogu liikmete hulgas on toetus karusloomafarmide keelustamisele rekordkõrge - seega lootus, et sel sügisel juhtub Eestis midagi väga head ja karusloomafarmid keelustatakse, on paljude inimeste hulgas väga kõrge,» lisas Mering.

Tagasi üles