Tallinna loomaaed tähistab 81. sünnipäeva loodushariduspäevaga

lemmik.postimees.ee
Copy
25.08.2019. Tallinn.
25.08.2019. Tallinn. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Teisipäeval, 25. augustil tähistab Tallinna loomaaed oma 81. sünnipäeva loodushariduspäevaga. Päeva jooksul saab kaasa lüüa loomaaia ja koostööpartnerite tegevustes, uudistada avastuspunktides ning vaadata näitusi. Lisaks antakse üle Loomaaia Aasta Sõbra tiitel ja auhind. 

Sissepääsupilet kõigile sünnipäevalistele on poole hinnaga, eelkooliealised pääsevad loomaaeda tasuta. Troopikamajad, paksunahaliste maja ja laste loomaaialaut on sünnipäeval suletud. Loomaaia kohvikud on avatud tavapärastel aegadel.

Kassad on avatud kuni kella 18-ni ja loomaaed kuni kella 20-ni.

KAVA

9-20

  • Looduskooli avatud uksed Keskkonnahariduskeskuses, mis asub Ehitajate tee 150
  • Veskimetsa avastamine iseseisvalt raamatu abil «Väike huviraamat peredele Veskimetsas ja mujal». Raamat on müügil loomaaia meenepoes ja põhjavärava kassas
  • Näitus «Elurikas Emajõgi,» mis asub Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia Keskkonnahariduskeskuse fuajees, väljapanek «Eakad loomad loomaaias» looduskooli koridoris, «Loomaaiandus ja Tallinna loomaaed» vanades karupuurides

10-16 Loomaaia avastuspunkt Keskkonnahariduskeskuse juures

12-18 Loomaaia avastuspunktid territooriumil

10-18 Koostööpartnerite info ja tegevused

  • Põllumajandusamet tutvustab taimetervise aastat
  • Maksu- ja Tolliamet räägib sellest, kuidas tolliinspektorid oma igapäevatööd teevad, milliseid abivahendeid nad kasutavad ning milliseid keelatud kaupu ei tohi just eelkõige looduse hoidmise pärast reisilt kaasa tuua ja miks
  • Päästeamet tutvustab ohutut käitumist tule- ja veeõnnetuste ning teiste hädaolukordade puhul
  • Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ja Tallinna Lastehaigla Toetusfond räägivad oma igapäevatööst ning ootavad kaasa lööma mängudes ja joonistamises.
  • Eesti Jahimeeste Selts tutvustab Eesti metsloomi ja nende tegutsemise jälgi
  • Tikkurila AS telgis saab joonistada, maalida ning meisterdada

10-19 on avatud Laste loomaaed

20:30-22:30 Nahkhiireõhtu ja retked koostöös Eestimaa looduse Fondiga, mida juhendavad zooloogid Rauno ja Oliver Kalda. Osalemine on eelregistreerimisega.

Külastaja meelespea

  • Loomaaias ei ole lubatud täiskasvanutel ega üle 115 sentimeetri pikkustel lastel sõita jalgratta, tõukeratta, jooksuratta, rula, tasakaaluliikuri ja teiste sarnaste sõiduvahenditega. Võimaluse korral jäta need koju, kui loomaaeda tuled. Mõlema sissepääsu juures saab rattad loomaaias viibimise ajaks rattaparklasse hoiule jätta.
Tallinna loomaaia kaart.
Tallinna loomaaia kaart. Foto: Tallinna loomaaed

Lisainfo ja retkele registreerimine loomaaia veebilehel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles