AITAB! Rahvaalgatus loomakaitseseaduse ja sellega seonduvate õigusaktide muutmiseks sai avapaugu (1)

, reporter-toimetaja
Copy
Kampaania eestvedaja Heiki Valner.
Kampaania eestvedaja Heiki Valner. Foto: Peeter Langovits/Postimees/Scanpix

Täna, 18. augustil, algab Loomapäästegrupi ja Eestimaa Loomakaitse Liidu kuni septembri lõpuni kestev kampaania «AITAB!», mille käigus saavad inimesed Rahvaalgatus.ee keskkonnas anda allkirja loomakaitseseaduse ja sellega seonduvate õigusaktide muutmiseks. Ühtekokku nõuavad loomakaitsjad ja- päästjad 33 seadusepügala muutmist.

Rahvaalgatust toetavad juba paljud mittetulundusühingud ja ettevõtted, nimekiri on avatud ka uutele liitujatele. Pöördumine antakse Riigikogule üle 4. oktoobril, mil kogu planeet tähistab ülemaailmset loomade päeva. 

«Me pöördusime PPA peadirektori, Siseministeeriumi, Riigiprokuratuuri, Õiguskantsleri ja Riigikogu õiguskomisjoni poole, kuid vähemalt Siseministeeriumi ja PPA vastused näitavad üheselt, et need ametkonnad probleeme ei näe ja karistamatu loomade väärkohtlemine jätkub seega endise hooga», selgitas kampaania tagamaid ELL juhatuse liige, jurist Piret Tees ja kutsus kõiki hoolivaid ja vastutustundlikke kodanikke ning ettevõtteid, mittetulundusühinguid, poliitilisi, usulisi ja teisi ühendusi käesoleva kollektiivse pöördumisega liituma nõudmaks Riigikogult konkreetseid tegusid aina halveneva loomakaitse valdkonna parandamiseks. 

«2008. aastal, toona veel Eesti Loomakaitse Seltsis olles andsime Riigikogule üle 51 tuhande allkirja nõudmaks loomadele paremat elujärge, aga need visati prügikasti. Praegune rahvaalgatus annab hea võimaluse jälgimaks kuhu poole ühiskond 12 aastaga arenenud on», ütles kampaania eestvedaja Heiki Valner. «Kui toetajaid ei ole, siis saavad poliitikud selge signaali, et selle teemaga pole vaja tegeleda. Inimesed saavad aga näha kas neil ka tegelikult on õigust ja võimalust riigiasjades kaasa lüüa nagu poliitikud suure suuga rohujuure tasandist rääkides lubavad.» 

«Riigijuhtidel tegelikult ülevaade valdkonna probleemidest puudub ja vajadus võimalikult paljusid ühinguid kaasava ümarlaua järele on olemas. Venekeelse liikmeskonnaga loomakaitse organisatsioone pole üldse kunagi kaasatud, aga kindlasti on ka neil omad mured ja ettepanekud, millest täna keegi mitte kui midagi ei tea. Ka see viga tahab kiiremas korras parandamist!», nentis LPG juhatuse esimees Erko Elmik.

· Loomakaitseseaduse ja sellega seonduvate õigusaktide, sealhulgas looduskaitse- ja metsaseaduse ning karistus- ja kriminaalmenetluse seadustiku muutmist nõudva kollektiivse pöördumise saab allkirjastada SIIN.

· Ettevõtetted, ühingud ja organisatsioonid saavad saata toetusavaldus e-postiaadressile info@animalrescue.ee või info@loomakaitse.eu 

· Sotsiaalmeedias võib oma meelsuse ja toetuse näitamiseks kasutada raami #AITAB!

Tagasi üles