Karusloomafarmide keelustamise arutelu jätkub sügisel (1)

lemmik.postimees.ee
Copy
Rebane Karjaküla karusloomafarmis
Rebane Karjaküla karusloomafarmis Foto: Nähtamatud Loomad

Riigikogu maaelukomisjon arutas täna karusloomafarmide keelustamist Eestis. Aruteluga otsustati jätkata sügisel. 

Tänasel maaelukomisjoni istungil oli arutuse all loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad pöördumine karusloomafarmide keelustamiseks Eestis. Maaelukomisjon otsustas aruteluga jätkata põhjalikumalt sügisel ja kaasata siis vestlusse ka erinevaid pooli.

Maaelukomisjoni esimees Tarmo Tamm avaldas lootust, et keelustamise otsus peagi ka sünnib seoses tõsiasjaga, et farmide keelustamist toetab juba ligikaudu 70 protsenti Eesti elanikest. Lisaks toodi istungil välja karusloomafarmide võimalik pandeemiaoht, mis võib sundida farme sulgema. 

«Sügisel ei arutle me kindlasti ainult karusloomafarmide keelustamise eetiliste argumentide üle, vaid analüüsime ka koroonaviiruse ohtu farmides, ja seda rahvatervise huvides,» kommenteeris Tamm.

Ka istungil osalenud loomakaitsjad on rahul arutelu jätkumisega. «Meil on hea meel, et arutelu kätkeb lisaks loomade heaolule ka majanduslikke ja pandeemiaohu argumente ning oleme lootusrikkad, et lõpuks see positiivne otsus karusloomafarmide keelustamiseks sünnib,» sõnas Nähtamatute Loomade esindaja Merit Valge.

Maaelukomisjoni üheksaliikmeline koosseis eesotsas esimees Tarmo Tamme ja aseesimees Urmas Kruusega käsitles karusloomafarmide keelustamise teemat tänasel, 8. juuni istungil. Virtuaalsel istungil osalesid ka Nähtamatute Loomade liikmed Merit Valge ja Kristina Mering.  

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles