Nädalaga 5000 allkirja – eestlased soovivad loomaturgude keelustamist

lemmik.postimees.ee
Copy
Kutsikas Hanoi loomaturul
Kutsikas Hanoi loomaturul Foto: Jo-Anne McArthur / We Animals

Eesti loomakaitsjad algatasid petitsiooni, mis kutsub Maailma Terviseorganisatsiooni ja ÜROd keelustama nakkusohtlikud loomaturud. Nädalaga on petitsioon kogunud juba üle 5000 toetusallkirja. 

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad alustas koos Euroopa loomakaitsevõrgustikuga Anima International kampaaniat, mille eesmärgiks on keelustada elusate mets- ja koduloomadega kauplevad turud Aasias ja mujal maailmas. 

«Me ei saa küll lõpuni väita, et koroonakriis sai alguse Hiina Wuhani loomaturult, kuid kindel on see, et ebasanitaarsed loomaturud on ideaalne viiruste kasvulava, mille eest on teadlased ammu hoiatanud – kui maailm midagi kiiresti ette ei võta, on uus globaalne epideemia vaid aja küsimus,» sõnas Nähtamatute Loomade president Kristina Mering. 

Lisaks viirusohule on loomaturud olnud pikalt vastuolulised ka loomade julma kohtlemise tõttu. «Vaatepilt turgudel on õõvastav. Hirmul ja haiged kassid, koerad ja eksootilised loomad on tihedalt kokkusurutuna müügiks räpastes puurides. Paljudele saab osaks pikk ja piinarikas surm – loomade elusalt nülgimine pole turgudel midagi ebatavalist,» lisas Mering.

Allkirja loomaturgude keelustamise toetuseks on võimalik anda 16. juunini SIIN.     

Tagasi üles