Päevatoimetaja:
Maarja-Liis Orgmets
Saada vihje

Salakütid tapsid Keenias kaks üliharuldast valget kaelkirjakut

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto on illustratiivne
Foto on illustratiivne Foto: Shutterstock

Hiljuti leiti Keeniast riigi ainsa emase valge kaelkirjaku ja tolle poja jäänused. Looduskaitsjad on kindlad, et loomade hukkumise taga on salakütid. 

Kahe kaelkirjaku surnukehad avastati Keenia idaosas Garissas ning nende hukkumine tähendab, et Keenias elab nüüd vaid üks valge kaelkirjak, hukkunud emaslooma teine poeg. 

Ishaqbini Hirola kaitseala juhataja Mohammed Ahmednoor sõnas väljaandele The Guardian, et kahe valge kaelkirjaku surm on suur löök looduskaitsjate tööle. Vaatamata kaitsemeetmetele õnnestus salaküttidel hävitada ääretult haruldaste loomade paar.

Emane valge kaelkirjak sai suure tähelepanu osaliseks 2017. aastal, kui teda esimest korda märgati, ning teist korda siis, kui ta möödunud aasta augustis kaks poega ilmale tõi. Nende eriline värvus ei tulene albinismist, vaid geneetililisest hälbest nimega leukism, mis põhjustab pigmendi osalise puudumise. See muudab looma karvastiku enamjaolt valgeks, kuid ei põhjusta albiinodele omaseid punaseid silmi.

Kommentaarid
Tagasi üles