Tallinna loomaaed kutsub talvisel koolivaheajal jääkarupäevale

lemmik.postimees.ee
Copy
Jääkaru Friida liugu laskmas
Jääkaru Friida liugu laskmas Foto: Inari Leiman / Tallinna loomaaed

Laupäeval, 29. veebruaril, kell 12.00–15.30 tähistab Tallinna loomaaed koos Eesti Polaarklubiga rahvusvahelist jääkarupäeva. Päev on pühendatud Arktika valitsejale, polaaralade karmide elutingimustega kohastunud tippkiskjale, kes on kliima soojenemise ja arktiliste jääväljade sulamise tõttu sattunud väga raskesse olukorda. 

Jääkarupäeval saavad külastajad näha jääkarude keskkonna rikastamist, kuulda lähemalt jääkaruemand Friida tervisekontrollist ning osaleda ekskursioonil Arktika kliimamuutustest mõjutatud loomade juurde. Kliimamuutustest polaarlaladel ja jääkarude olukorrast looduses kõnelevad Eesti Polaarklubi esindajad. Rahvusvahelist mõõdet lisab Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse juhi Keit Kasemetsa sõnavõtt.

Lisaks saab mängida jääkaruteemalist otsimismängu, näha elusuuruses jääkaruskulptuuri valmimist ning teha ka ise kujude ehitamisel käed lumiseks. 

KAVA*:

Polaariumi platvormil:

kell 12 jääkarude keskkonna rikastamine, loomade tegevusi kommenteerivad loodushariduse spetsialistid

kell 12–14 jääkaruteemaline infopunkt, otsimismängu algus

Jääkarumaja ees:

kell 12–14 jääkaruskulptuuri valmimine ning lumeskulptuuride tegemine koos juhendaja Indrek Lehe, skulptorite Ekke Väli ja Leena Kuutmaga

kell 14.30–15.30 ekskursioonid «Ellujäämine jääta» jääkarumaja eest jääkarude, hüljeste ja muskusveiste juurde

Jääkarumajas alates kella 13st sõnavõtud ja ettekanded:

13.00 tervitab Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran

13.10 «Kliimast polaaraladel» – kliimateadlane Andres Tarand, Eesti Polaarklubi president

13.30 «Jää ja jääkarud Teravmägedel» – jääuurija Tõnu Martma, Eesti Polaarklubi, Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut

13.50 «Jääkaru Friida tervisekontrollist» – René Saimre, Tallinna Loomaaia peaveterinaar

14.10 «Euroopa Komisjon ja Arktika» – Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni Eesti esindus

*Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.

Üritusel osalemine on talviselt soodsa loomaaia piletiga (3 või 5 eurot, eelkooliealistele lastele tasuta), piletimüük põhjaväravas kella 9–16. Loomaaia polaarium asub põhjavärava juures (Paldiski mnt 145).

Jääkarupäev toimub koostöös Eesti Polaarklubi, Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi, Tallinna Teede ASi, Škoda jäähalli, Valgusfestival MTÜ ja Krah Pipes OÜga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles