K, 7.12.2022

Eesootavad kuud toovad rannaaladele hülged — ära neile lähene!

lemmik.postimees.ee
Eesootavad kuud toovad rannaaladele hülged — ära neile lähene!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Andkem hülgetele rahu!
Andkem hülgetele rahu! Foto: Olle Koert

Hüljeste poegimisaeg on peagi käes. Rannas hülgepoega kohates palub keskkonnaamet teda mitte tülitada.

Jäävaba talv on seadnud Läänemere hülged väga raskesse olukorda. Et muidu merejääl poegivad emasloomad on sunnitud selleks sobivaid kohti otsima laidudelt ja kaldaala roostikest, võib veebruaris ja märtsis tavapärasest enam rannaaladel kohata hülgepoegi. Ehkki esmapilgul võivad hülgepojad üksiku ja abituna näida, hoiab tegelikult emasloom pojal silma peal. Abituks võib hülgepoja olukorra muuta vaid inimese läbimõtlemata tegevus.

Keskkonnaamet tuletab meelde, et rannas olevad hülgepojad inimese abi ei vaja. Ükskõik mis moel hülgepojaga kontakti loomine võib loomakest ohustada. Selmet hülgepoega katsuda, toita, temaga koos pilti teha või mis kõige hullem, teda endaga kaasa viia, tuleb temast hoopis kiiresti eemalduda. Rannas koeraga jalutades tuleks oma lemmik rihma otsas hoida, sest koer võib hülgepojale reaalselt ohtlik olla.

Kui sulle tundub, et loom siiski abi vajab, anna sellest teada Keskkonnainfo tasuta telefonil 633 1313 või tasulisel lühinumbril 1313. Sinu õigest käitumisest võib sõltuda hülgepoja ellujäämine. Anna talle see võimalus.

Märksõnad
Tagasi üles