Hoiatus!

Artikkel on sobilik üksnes üle 18-aastastele lugejatele.

Ma olen vähemalt 18-aastane Ma ei ole veel 18-aastane

Häirivad fotod ⟩ Harjumaal püüti kinni jahmatava silmavigastusega kass

Kass enne päästmist

FOTO: Cats help MTÜ

Loomapäästjad nabisid eile õhtul Rummust kinni kassi, kelle väljanägemine ja vigastused ka palju näinud loomainimestel käed värisema võtsid.

Kassil ühte silma pole —  silma asemel oli vaid verine mass. Kui pikalt pidi vaene kass selle silmaga tänaval elama ja kannatama, ei tea keegi. Ja ega sellele mõelda ei tahetagi. 

«Kuigi teade abi vajavast loomast tuli vaid mõned päevad tagasi ja kohe asuti organiseerima kassi kinni püüdmist, selgus kohapeal, et inimesed olid juba päris pikalt kiisust igapäevaselt mööda kõndinud ilma, et nad oleks talle abi otsinud,» selgitas kassi oma alla võtnud MTÜ Cats Help vabatahtlik Liivi Kassihhin. «Alles üks kohalik suure südamega neiu, kes seda kassi märkas, otsustas vaesekesele abi otsida.»

Kassi silmast ei olnud enam midagi järel.

FOTO: MTÜ Cats Help

Kui kass käes, viidi loomake kiiresti Loomade Kiirabi kliinikusse, kus tublid arstid ennegi imesid on teinud ja raskes seisus loomade elu päästnud. Kiisu on nende hoole all ning silma ilmselt enam päästa ei saa, aga vähemalt saab kass valust vabaks. Silm opereeritakse ära ning kui taastumisperiood möödas, hakatakse kassile uut ja hoolivat peret otsima. Kassihhin nentis, et vaatamata piinarikkale minevikule on kass ääretult sõbralik ja lööb igal võimalusel tänutäheks nurru. 

Tegemist on noore kiisupoisiga, kel terve elu alles ees ning veterinaarid annavad endast parima, et see talle ka võimaldada. MTÜ kogub kassi raviarve tasumiseks ka annetusi, sest loomi võimaldab neil aidata vaid toetajate abi. 

Kui soovid kiisu ravi toetada, saad seda teha pangaülekandega:

MTÜ CATS HELP
EE742200221071322431
Märksõna: silmahaige kiisu

Kui tahad annetuse eest aga midagi ilusat vastu saada, liitu MTÜ loodud heategevusliku müügikeskkonnaga SIIN ja tee oma panus mõnel oksjonil, mille tulu läheb loomade heaks. Müügiks on erinevad käsitööesemed, kunst ja ehted ning muudki huvitavat.