Sotsioloog Kristina Mering: kuidas näevad loomi karusloomakasvatajad

AS Balti Karusnahk hõberebaste ja naaritsate farm Karjakülas

FOTO: Mihkel Maripuu

Täna, 21. jaanuaril, toimub Tallinna Rahvusraamatukogus üritus karusloomakasvatuse teemal. Ettekandega esineb loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad president, sotsioloog Kristina Mering, kes tutvustab oma viimast uurimust Eesti karusnahatööstusest ning analüüsib, kuidas tekivad sotsiaalsed normid, mis soosivad loomade halba kohtlemist.

Meringu ettekande fookuses on intervjuud Eesti karusnahatööstuse esindajatega, mis aitavad mõista, miks nad seda tööd teevad ning kuidas näevad karusloomakasvatust ühiskonnas. Meringu uurimus annab hea sissevaate ühe loomatööstuse tagamaadesse ja sellesse, kuidas inimesed, kes seal iga päev töötavad, mõtestavad loomadega toimuvat.

Ettekandes käsitletakse ühtlasi, kuidas sügavam arusaam karusnahatööstusest aitab loomakaitseliikumisel karusloomafarmide sulgemise eest seista ja paremini oma tegevust planeerida, et ühiskonda karusloomakasvatuste keelustamises veenda. 

«Olen seisnud karusloomafarmide sulgemise eest 14 aastat, kuid alles siis, kui tegin intervjuusid tööstuse esindajatega, sain sügavama mõistmise karusloomakasvatuse telgitagustest. Usun, et oleme ühiskonnana valmis karusloomakasvatuse lõpetama, enne peame aga mõistma, kuidas luuakse arusaama, et loomi võib terve elu väikeses puuris pidada,» sõnas Mering.  

Karusloomateemaline üritus toimub täna, 21. jaanuaril, kell 18.00 Rahvusraamatukogu kuppelsaalis. Üritus on osa Nähtamatute Loomade kampaaniast «Aitan karusloomi», mille eesmärk on karusloomafarmide keelustamine Eestis. Ettekandes šokeerivaid kaadreid ei näidata.