Veterinaari silmis on kõik korras
Vaktsineerimispassi järgi kontrollis kutsikat peamiselt Läänemaal tegutsev veterinaar Kaja Lillemets, kes kinnitas Lemmikule, et on Janinale müüdud kutsika ja tema pesakonna üle vaadanud ja nende tervise heaks kiitnud.
Ta möönis, et ei andnud kutsikatele ussirohtu ise, vaid andis tabletid Mikk Hamburgile, kes pidi ravimi loomadele sisse söötma. «Sel hetkel, mil kutsikaid mulle näidati, olid nad terved — nii visuaalsel vaatlemisel kui ka lähemal kompimisel,» toonitas veterinaar, et tema koeral parasiite ei tuvastanud.
Küll aga tunnistas Lillemets, et ei uurinud, mis Hamburg kutsikatega edasi teeb.
MTÜ Loomapäästegrupp juhatuse liige Heiki Valner osutas, et välismaale mineval lemmikloomal peab passis olema kehtiv ussirohu tempel, kuid veterinaar ei tohi seda märget teha enne, kui on veendunud, et rohi loomale tegelikult ka manustati.
Seega oleks Janina ostetud kutsikas ja tema pesakonnakaaslased ussirohtu saama pidanud loomaarsti silma all.
Rotveilerid sündisid täiesti kogemata?
Kui Lemmik Hamburgiga esimest korda suhtles, siis väitis mees, et ta pole mingi koertekasvataja ja rotveileripesakond sündis kogemata. Veterinaar Lillemets lükkas selle väite ümber — viimase kahe aasta jooksul on ta Hamburgi juures kokku puutunud nelja erineva pesakonnaga ning lisaks rotveileritele on pidanud üle vaatama ka corgi-kutsikaid.
Hinnangut, kas Hamburg on kutsikavabrikant või mitte, ei soovinud Lillemets anda. Ta ütles, et tema töö on koerad üle vaadata, neid vaktsineerida ja vajadusel ravida, ning edasisest ta ei peagi teadma.