Loomaaias vargil käinud mehed võtsid kogemata krokodilli kaasa

Hetlin Villak-Niinepuu
Copy
Mageveekrokodilli poeg. Pilt on illustreeriv
Mageveekrokodilli poeg. Pilt on illustreeriv Foto: Reuters/ScanPix

Austraalia pealinnas Canberras loomaaeda sisse murdnud mehed varastasid kaks püütonit ja võtsid kogemata ka ühe krokodillipoja endaga kaasa.  

Canberra roomajate loomaaia omanik ja tegevdirektor Peter Child avastas eelmise nädala reedel tööle minnes, et mageveekrokodilli poeg nimega Jaws Jr ning kaks püütonit nimega Tim Tam ja Sebra on territooriumilt kadunud, vahendas Austraalia ringhääling ABC.

Turvakaamera salvestiselt on näha, kuidas loomaaeda tunginud mehed suundusid otsejoones varaste saagiks langenud roomajate juurde. 

«Valvekaamerate salvestistelt on näha, kuidas nad suundusid kohe kahe püütoni juurde, tulid siis tagasi ja lõhkusid tahtlikult hulga materjale teadetetahvlil. Samuti võtsid nad kaasa heliefektide stereo ja ühe arvuti,» rääkis Child.

Kõige tipuks õnnestus varastel endaga kaasa viia ka kontori tagaruumis olnud vann, milles hoiti väikest krokodillipoega.

Sissemurdmine toimus koolivaheajal, mis on üks loomaaia külalisterohkemaid perioode.

Childi sõnul ei jää krokodillipoeg ilma korraliku hoolduseta kahjuks ellu.

«Ta on mikrokiibitud, nii et ükskõik kus ta ka poleks või kus ta välja ilmub, siis ta tuvastatakse kohe,» hoiatas Child.

Magevee krokodillid võivad kasvada kuni kolme meetri pikkuseks, kuid nad pole nii agressiivsed kui nende soolases vees elavad suguvennad. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles