PILDID ⟩ Peremees sidus koera Lasnamäe ostukeskuse juurde ja kadus öösse

Koer jäeti kinniseotult Maxima kaupluse ette

FOTO: Mupo

29.  detsembri hilisõhtul sai mupo korrapidaja teate, et Tallinnas Linnamäe tee Maxima kaupluse juurest on leitud omanikuta koer. Patrull leidis eest parklasse jalgrattahoidiku külge rihmaga köidetud koera, keda püüdsid lohutada kaks tütarlast ja noormees.

Arvati, et ilmselt unustas omanik aastavahetusmelus koera olemasolu. «Keskööks oleks omanik siiski pidanud koera puudumist märkama,» kommenteeris olukorda lahendama saadetud patrull. «Välistada ei saa ka seda, et inimene otsustas koerast lihtsalt vabaneda ja jättis ta käidavasse kohta maha. Hea seegi, et metsa puu külge ei sidunud, nagu me paari varasema juhtumi puhul kuulnud oleme.»

Patrull võttis ühendust loomade varjupaigaga, kes koera külma käest turvalisse paika toimetas.

Munitsipaalpolitsei mõni päev hiljem tehtud kontrollkõne Paljassaare loomade varjupaika kinnitas kahjuks viimast versiooni: koer on endiselt varjupaigas. Kuna loom on kiibistatud, siis on teada ka omaniku andmed, kuid ühendust temaga saadud ei ole – telefon on välja lülitatud ja e-mailile pole ta vastanud.

«Tegemist on väga sõbraliku ja toreda lambakoeraga,» kinnitati varjupaigast. «Paistab, et omanik on otsustanud loomast vabaneda ja ilmselt tuleb meil teha hülgamistaotlus, misjärel saab hakata koerale uut kodu otsima.»

Varjupaiga sõnul on aasta alanud nukras toonis – tänavale on «visatud» kümmekond kassi ja veel kaks lambakoera. «Paar päeva tagasi saime teate ühest Lõime tänava maja ette puu külge seotud lambakoerast. Koeral oli suukorv peas,» kirjeldas varjupaiga töötaja. Tegemist oli eriti kurvastava juhtumiga, sest koera kiip näitas, et omanikud elavad sealsamas, paraku kumbki omanikest kõnedele ega meilidele ei vasta. «Raske on mõista inimesi, kes oma lemmiku maja ette puu külge seovad teadmisega, et sinna ta ka jääb… ja see kõik toimub peaaegu nende enda akna all.»

Munitsipaalpolitsei ja varjupaik panevad inimestele südamele – kaaluge hoolega, enne kui lemmiku koju toote. Looma võtmisega kaasneb ka vastutus.

Mupo tänab noori, kes vaatamata külmale ilmale ja hilisele kellaajale võtsid vaevaks koeraga tegeleda ja andsid abitusse olukorda jäetud loomast teada.