Päevatoimetaja:
Maarja-Liis Orgmets
Saada vihje

Aafrikas suri maailma vanimaks peetav ninasarvik

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Teravmokk-ninasarvik. Foto on illustratiivne
Teravmokk-ninasarvik. Foto on illustratiivne Foto: Shutterstock

Tansaanias suri 57 aasta vanuselt arvatavalt maailma vanim ninasarvik.

Fausta-nimeline emane teravmokk-ninasarvik suri eelmisel neljapäeval oma koduks olevas Ngorongoro rahvuspargis loomulikku surma. Rahvuspargi haldurite sõnul näitavad ülestähendused, et Fausta elas kauem kui ükski teine ninasarvik ning pidas Ngorongoros vabalt vastu 54 aastat. 2016. aastal halvenes tema tervis hüäänirünnaku järel ning peale seda viidi Fausta üle varjupaika.

Esimene info Faustast pärineb 1965. aastast, mil ta oli kolme-nelja aasta vanune. Oma pika elu jooksul ei toonud ta ilmale ühtki järeltulijat. Teravmokk-ninasarvikute populatsiooni on kahandanud salakütid, maailmas on neid alles umbes 5500.

Vanim laimokk-ninasarvik Sana suri Prantsusmaal La Planète Sauvage'i looduspargis 2017. aastal 55 aasta vanuselt. Looduses elavad ninasarvikud looduses tavaliselt kuni 43 aasta vanuseks, vangistuses võib nende eluiga ületada 50 aasta piiri. 

Tagasi üles