Päevakäpp: imelise kasukaga Tuti-Fruti pääses karmist tänavaelust

Tuti-Fruti

FOTO: MTÜ Nurru Ometi

Tuti-Fruti on imeilus kass, kellest sai alguse 12-pealine Purtse kassikoloonia. Ilmselt muutus ta üleliigseks ja poetati maanteele, ent kass jäi ellu ja seadis end sisse lagunenud kuuris. 

Ei läinud kaua, kui see umbes aastane kiisutüdruk tõi ilmale pojad ja siis needki omakorda omad pojad. Ka Tuti-Fruti sai järjekordse pesakonna. Aastaga oli mahajäetud kuuris toidupoolise ootel tosin karvakera.

Aga nüüd Tuti-Frutist. Tema pääses sealsest olelusvõitlusest esimesena. Kõikvõimalikke ja peaaegu võimatuid parasiite täis loom oli taas tiine. Õnneks leidus hoiukodu, kus terveneda, taastuda ja inimese süda võita. Seda ülesannet on ta täie tõsidusega võtnud.

Hoiukodu perenaine kirjutab rõõmustades: «Ta on juba väga julgeks muutunud ja elu on sisse tulnud, hinges on ta vist täitsa kassipoeg veel, sest kogu aeg mürgeldab ja mängib. Päris süleloom ta veel ei ole, aga ma arvan, et vaikselt liigub sinnapoole. Ta otsib väga lähedust ja vahel isegi ronib sülle magama, aga kui süles ei taha olla siis tuleb meie kõrvale tuttu, et ikka pai saaks. Inimesi ta ei karda enam.

Võrreldes sellega kui ta meie juurde tuli, on ta päris palju kosunud ja ta karv on nii paksuks ja kohevaks läinud, näeb kohe terve ja kaunis välja!».

Tuti-Fruti on väärt maailma parimat kodu. Ta sobib hästi ka koju, kus on teised loomad ees. Kiisu on kiibistatud, saanud sise-ja välisparasiiditõrjed. Samuti on ta steriliseeritud.

Kui sinu kodus ja südames on ruumi, siis kirjuta palun: kertu.jukkum@gmail.com. Ära unusta Tuti-Fruti lugu ka jagada — ehk on sinu tuttavate hulgas tema uus omanik! 

Populaarne