«Kassikuninganna» juures teeniv vabatahtlik avas suu: ta peitis kasse, sest ei tahtnud neist loobuda

Pimedast ja külmast keldrist teisipäeva õhtul päästetud kassikoloonia juhtumi tagamaa on keerulisem kui paistab, väidab «kassikuningannaks» ristitud Katrin Gaveri MTÜs tegutsev vabatahtlik.

«Tahan teile natuke selgitada ja ma ei kaitse ega õigusta kedagi,» alustab Gaveri juhitava MTÜ Kasside Kogukond juures vabatahtlikuks olev Tiia Arula kirjalikus pöördumises. Naine on olnud vabatahtlikuks selle aasta jaanuarist. 

Arula sõnul ei lähe MTÜ-l sugugi nii hästi, kui võiks meedias avaldatu põhjal arvata. «Oleme teinud üleskutseid ja palunud abi, kuid annetusi ei ole laekunud nii palju kui räägitakse. Ka kliinikuarvete tasumine on olnud keeruline,» väidab ta.

Arula sõnul on nad inimestelt palunud loomadele ka toitu ja abi ruumide koristamisel, kuid keegi pole reageerinud. Samuti oli keeruline leida kassidele ruume ning kehvas seisus maja Sauel oli ainus, mis viimaks leiti ning kus olid loomad lubatud. 

«Kassid olid seal kinni vaid kaks päeva,» teab ta täpsustada pimeda ja külma ruumi kohta, kus kümneid kasse kinni hoiti. Põhjenduseks nendib ta: «Gaver peitis kasse, sest ei tahtnud neist loobuda.» 

Saue eramu keldrist leiti kassikoloonia.

FOTO: MTÜ Loomapäästegrupp

Saue eramus valitsenud mustus ja hingemattev hais on vabatahtliku sõnul paratamatu, kui loomi on üheskoos palju. 

Eelmisel nädalal selgus, et kurikuulus «kassikuninganna», MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond juhatuse liige Katrin Gaver, kes aastaid haigetele ja hüljatud kassidele raviraha on korjanud, hoiab hiirekuningaid Sauel asuvas hoones kohutavates tingimustes. 

Eile külastasid maja MTÜ Loomapäästegrupp vabatahtlikud, politsei ja VTA, et olukord oma silmaga üle vaadata. Eramu keldrist saadi esialgsetel andmetel kätte 21 pimedas ja külmas peetud kassi.

Toiduks oli loomadele jäetud lihajäätmeid, kuigi Gaveri hallatavas kassisõprade grupis väidetakse, et kõik neljajalgsed saavad kvaliteettoitu. Vähemalt üks kassidest on pime, ülejäänute tervislik seisund tehakse kindlaks loomakliinikus.

Populaarne

Tagasi üles