Järjekordne Eesti moemaja loobub karusnaha kasutamisest

lemmik.postimees.ee
Copy
Foto: Shutterstock

2022. aasta 1. jaanuarist loobub Diana Arno moemaja karusnaha kasutamisest oma kollektsioonides. Tuntud moemaja liitus rahvusvahelise karusnahavaba programmiga Fur Free Retailer, mida Eestis esindab Loomus. 

Programmis osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. Tänaseks on programmiga liitunud juba 30 Eesti moeettevõtet, kes on ühinenud selliste tuntud tipptegijatega nagu Prada, Versace, Gucci, Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein ja teised. 

Diana Arno moemaja tegevjuhi Helen Langi sõnul on liitumine tingitud veendumusest, et mitte keegi ei pea ilu nimel kannatama. Kuigi karusnahka ei kasutata Diana Arno kollektsioonides juba praegu, on varasemast säilinud mõned karusnahka sisaldavad tooted, mistõttu saab karusnahavabalt alustada 2022. aastal.

Fur Free Retailer on maailma juhtiv karusnahavabasid ettevõtteid ja eetilise kauba tarbijaid ühendav programm, mille eesmärgiks on julgustada ettevõtteid karusnahast loobuma ja edendada seeläbi eetilist tarbimist. Enam kui 20 riigis toimiva Fur Free Retailer programmi kutsus ellu rahvusvaheline Fur Free Alliance koalitsioon, kuhu kuulub üle 40 juhtiva looma- ja keskkonnakaitse organisatsiooni üle maailma. Eestit esindab koalitsioonis Loomus. Lisateavet karusnahavaba programmi kohta leiab SIIT.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles