Tallinna loomaaeda rajatakse uued ekspositsioonid

Tiiger Pootsman peab Tiigrioru valmimist veel veidi ootama.

FOTO: Eero Vabamägi

Järgmisel aastal jätkab Tallinna linn loomaaias unikaalse atraktsiooni Pilvemets rajamisega ning uue ekspositsiooniala Tiigrioru ettevalmistustöödega. 

Tallinna 2020. aasta linnaeelarve eelnõus on Tallinna Loomaaia projektile Pilvemets kavandatud 2,6 miljonit ja tiigriorule 1,5 miljonit eurot.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul lisavad uued kompleksid loomaaiale atraktiivsust ja annavad ka vanadele koomaiasõpradele põhjuse arendusi avastama minna. «Kindlasti suurendavad uued rajatavad ekspositsioonialad ka külastuste arvu, kutsudes muuhulgas kohale enam ka välisturiste,» sõnas Klandorf. «Tänavu augustis oma 80. sünnipäeva tähistanud Eesti ainuke loomaaed on viimastel aastatel järjepidevalt panustanud arendustöödesse, avades uusi ekspositsioone ja teinud pingutusi loomade heaolu suurendamiseks ning see suund jätkub ka 2020. aastal.»​

Pilvemets on Tallinna Loomaaeda rajatav kaasaegne ja terviklik Kagu-Aasia troopilise ökosüsteemi elamust pakkuv ekspositsiooniala. Ekspositsiooni läbimine on justkui rännak Kagu-Aasiasse, mille keskseks osaks on metsafragment ning mida täiendavad virtuaalreaalsed eksponaadid, mille ülesanne on täiustada elusekspositsiooni ning võimendada külastajakogemust. Pilvemets koosneb viiest alast: koobas, tunnel, kasvuhoone, mets ja terraarium.

Tallinna Loomaaed koostöös Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga soovivad rajada uue ekspositsiooniala ehk tiigrioru. Tiigrioru kontseptsioon ja ameerika zoo-disainerite poolt loodud eskiis on juba valminud. Järgmisel aastal on kavas lõpule viia projekteerimistööd ja alustada ehitust. Tiigriorg kujutab endast suurt ala, mis jääb praegusest tiigripuurist linnutiikide poole ning elevandimajast kängurude poole. Piirkond külgneb vahetult projekteerimisel oleva Kagu-Aasia troopilise vihmametsa majaga. Viimasesse kavandatud kohvikus saavad külastajad tiigrit ka läbi klaasakna uudistada.

Populaarne

Tagasi üles