Kuldnõela võitja Ketlin Bachmann liitus karusnahavabade moeloojatega (1)

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Karusnahk
Karusnahk Foto: Mihkel Maripuu

Tuntud Eesti moelooja Ketlin Bachmann liitus rahvusvahelise karusnahavaba programmiga «Fur Free Retailer», mida Eestis esindab loomade eestkoste organisatsioon MTÜ Loomus. Programmis osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. 

Tänaseks on programmiga liitunud juba ligi 30 Eesti ettevõtet, kes on ühinenud selliste tuntud tipptegijatega nagu Prada, Versace, Gucci, Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein ja teised. 

«Otsustasin liituda, sest pooldan seda liikumist absoluutselt. Pean vajalikuks karusloomafarmide keelustamist ja soovin tõsta moodi armastavate inimeste teadlikkust sellest hoolimatust ja ebaeetilisest ärist. Julmalt koheldud surnud loomade karusnahkades ei ole midagi luksuslikku ega ilusat, tuleb leida teisi mooduseid, kuidas talvel sooja saada,» ütles Ketlin Bachmann.

Fur Free Retailer on maailma juhtiv karusnahavabasid ettevõtteid ja eetilise kauba tarbijaid ühendav programm, mille eesmärgiks on julgustada ettevõtteid karusnahast loobuma ja edendada seeläbi eetilist tarbimist. Enam kui 20 riigis toimiva Fur Free Retailer programmi kutsus ellu rahvusvaheline Fur Free Alliance koalitsioon, kuhu kuulub enam kui 40 juhtivat looma- ja keskkonnakaitse organisatsiooni üle maailma. Fur Free Retailer programm on tunnustatud ISO 26000:2010 sotsiaalse vastutuse juhisega näitena valdkondlikust algatusest.

Lisateavet karusnahavaba programmi kohta leiab SIIT.

Tagasi üles