E, 4.12.2023

Loomakaitsjad tähistavad: Californias võeti vastu ajalooline otsus

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Californiast saab esimene USA osariik, kus on täielikult keelatud karusnahkade tootmine ja müük.
Californiast saab esimene USA osariik, kus on täielikult keelatud karusnahkade tootmine ja müük. Foto: Jonathan Nackstrand / AFP / Scanpix

Californiast saab esimene USA osariik, kus on täielikult keelatud karusnahkade tootmine ja müük. Valitsuse otsust kiidavad ka Eesti loomakaitsjad.

2023. aastal kehtima hakkav eelnõu keelab karusnaha tootmise ja müügi kõikides selle vormides, olgu müügiartikliks riided või aksessuaarid. «California on loomade heaolu eest seismisel esirinnas ning karusnaha keelamine on üks neist otsustest, millega loodame teistelegi eeskujuks olla,» sõnas osariigi kuberner Gavin Newsom pressiteates.

Loomakaitsjad kiidavad otsust, öeldes, et see on tähtis samm võitluses loomade väärkohtlemise vastu. Seadusrikkujaid ootavad umbes 450-eurosed trahvid, mis korduvate rikkumiste puhul topeltsuureks kerkivad. 

Ka Eestis tegutsev loomade eestkoste organisatsioon Loomus rõõmustas sotsiaalmeedias, sõnades, et tegu on loomade jaoks ajaloolise päevaga. «Tervitame meie kolleege ja teisi, kes seaduse läbi surusid,» kirjutas Loomus. «Elagu Ameerika!»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles