E, 25.09.2023

Anna oma hääl: Eestis valitakse taas aasta kõige loomasõbralikum ja -vaenulikum tegu

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Facebook
Comments
Loomasõbralike tegude nimekirja valis ELS muuhulgas Sindi jõest päästetud hundi loo.
Loomasõbralike tegude nimekirja valis ELS muuhulgas Sindi jõest päästetud hundi loo. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kuulutab 19. aastat järjest avatuks aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi. Hääli saab anda terve oktoobrikuu jooksul.

«Loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo valimisega püüame juhtida inimeste tähelepanu loomadega seotud juhtumitele ja nende tagajärgedele,» sõnas ELSi juhatuse liige Geit Karurahu. «Tunnustame neid, kes on loomi hädas märganud ja andnud oma panuse nende aitamiseks. Kõige loomavaenulikuma teo valimisega soovime aga tähelepanu tõmmata ühiskonnas olevatele probleemidele.»

Eestis aset leidnud kõige eeskujulikumast ja kõige enam taunitavast loomadega seotud ning avalikkuse tähelepanu pälvinud tegudest valis ELSi meeskond välja kummaski kategoorias 3 tegu. Avalikule hääletusele jõudsid järgmised teod:

Kõige loomasõbralikuma teo kandidaadid:

  • Noormehed päästsid Sindi jõe jääst läbivajunud hundi
  • Jaekettide (Rimi, Maxima, Stockmann, Prisma) puurikanade munade müügist loobumine aastaks 2026
  • Eesti Metsloomaühingu ennastunustav metsloomade abistamine ja päästmine

Kõige loomavaenulikuma teo kandidaadid: 

  • Riigikogu karusloomafarmide keelustamist käsitleva eelnõu tagasilükkamine
  • Prangli saarel tulistas purjus mees koera
  • Dava Foodsis kanade õhupüssiga tapmine

Kolme valitud loomasõbraliku teo sekka ei pääsenud Anija valla poolt kasside kiipimise ja steriliseerimise toetamine ning Venemaa karu Proša kinnipüüdmine ja loomaaeda toimetamine, et karu kodumaale tagasi transportida. Avalikule hääletamisele ei pääsenud loomavaenulikest tegudest – raierahu rikkumine, pildistajate ja teadmatute inimeste tõttu viigripoja loodusest eraldamine ning Aegviidu karu mahalaskmine.

Oma hääle saab anda oktoobrikuu jooksul Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehel, mis on leitav SIIT. Novembris kuulutatakse välja kaks kõige enam hääli saanud lugu.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles