L, 30.09.2023

Loomapäästjad manitsevad: vähenda kiirust, et loomad-linnud ohutult koju jõuaks

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Facebook
Comments
Foto: Yuri Smityuk / Yuri Smityuk/TASS / Scanpix

Loomapäästegrupp MTÜ (LPG) koputab tänasel ülemaailmsel loomade päeval autojuhtide südametunnistusele ja palub loomi teepervel või sõiduteel nähes pidurdada, sest viimased ei pruugi kiiresti sõitva masina eest jõuda ära minna.

«Meie teedel viga või surma saanud loomade hulk on katastroofiliselt suur ja küllap näevad seda autojuhid isegi, kui järjekordsest korjusest mööda sõidavad. Pahatihti pole otsasõitu võimalik vältida, aga kurja juur peitub eelkõige ükskõiksuses, mugavuses, kiirustamises ning arvamises, et küll loom või lind eest ära läheb,» ütles Loomapäästegrupi eestvedaja Heiki Valner. «Ei nad lähe ühti ja pangu inimene ennast looma olukorda ning püüdku maailma näha sama madalalt ja piiratult.» 

Koostöös aianduskeskusega Hortes kutsutakse loomasõpru laupäeval, 5.oktoobril kella 12.00 – 16.00 Laagrisse heategevuslikule üritusele «Täpi kutsub külla.» Loomapäästegrupp rivistab üles poole oma spetsiaalselt loomade transpordiks kohandatud autopargist. Kohal on kahe auto alla jäänud ja üliraskelt viga saanud koer Täpi ning tema elu päästnud dr. Valdeko Paavel Loomade Kiirabi Kliinikust.

Sõle loomakliiniku loomaarstid Merili Kesner ja Ketlin Sõstra vastavad inimeste küsimustele ja nõustavad kuidas lemmikloomi erinevate haiguste eest kaitsta. Aianduskeskusel Hortes on külastajatele üllatused ja nii loterii kui kogu heategevusliku ürituse tulu tervikuna annetatakse liiklusõnnetustes vigastatud loomade ravikulude katteks.

«Olulised on teod, mitte tühjad sõnad ja teiste liikide päästmisel on Loomapäästegrupp end igati tõestanud. Seetõttu oli meie pea üksmeelne otsus just seda organisatsiooni toetada,» lausus Hortese turundusjuht Manuela Kelt ja lisas, et nad on kõik väga suured looduse- ja loomasõbrad ning see on vähim, mida Hortes nende õnnetute «nähtamatute» ohvrite jaoks teha saab.

Õnnetusi loomade ja lindudega juhtub praktiliselt iga päev ja head inimesed saavad nende ravi toetada helistades Loomapäästegrupi täna avatavatele annetustelefonidele 9001313 (5.-) ja 9001414 (10.-). Ka uus loomade erakorralise abi ja nõustamisliini lühinumber 1414 hakkab tänasest tööle. Vanad numbrid 53230230 ja 9002323 töötavad veel pool aastat, kuid seejärel suunatakse need ühe teise loomi toetava projekti käsutusse.

Loomapäästegrupi toetusvõimalused:

Hakka püsiannetajaks või tee taskukohane ülekanne Loomapäästegrupi arveldusarvele:

EE437700771003183318

Loomapäästegrupp on kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja, mis tähendab, et isik saab annetatava summa maha arvata maksustatavast tulust.

Sularaha ja tarvikuid võtavad aastaringselt vastu järgmised Loomapäästegrupi koostööpartnerid ja toetajad:

Urr ja Nurr kauplused

Koertekeskus Tallinnas, Sõpruse puiesteel

Aianduskeskus Hortes

Penneri lemmikloomapoed

Viimsi Lemmikupesa  

Piia Vilu Väikeloomakliinik Viljandis

Loomade Kiirabi Kliinik  

Timmu Loomakliinik  

Sõle loomakliinik

Valga loomakliinik 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles