Ornitoloogiaühing kutsub oktoobri esimesel nädalavahetusel vaatlema rändlinde

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub sel nädalavahetusel, 5. ja 6. oktoobril kõiki loodushuvilisi vaatlema rändlinde ja oma vaatlustest teada andma.

Osalemiseks tuleb vaadelda linde oma koduaias, pikemal retkel või avalikul lindude vaatlemise üritusel. Kirja tuleb panna nähtud ja kuuldud linnuliigid, iga liigi puhul ka isendite arv ning vaatlemise aeg ja koht. Vaatlusandmed tuleb sisestada andmehalduse keskkonda PlutoF või rakenduse Legulus kaudu, kust need jõuavad ka portaali eElurikkus.

Huvilised saavad osaleda avalikel lindude vaatlemise üritustel Põõsaspea neemel ja Pärnus. Laupäeval, 5. oktoobril saab terve päeva jooksul jälgida lindude rännet Põõsaspea neemel Läänemaal. Oodata on kauride, laglede ja partide hoogsat rännet. Juhendab ornitoloog Margus Ellermaa. Pühapäeval, 6. oktoobril kella 9.00–10.30 saab linde vaadelda Pärnu linnas Mai tornis ornitoloogi Eedi Lelovi juhendamisel. Osalemine on tasuta. Riietuda tuleks vastavalt ilmale, kaasa võtta binokkel, märkmik ja pliiats ning soe jook.

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch toimuvad sel aastal 26. korda ning kaasa löövad inimesed enam kui 40 riigis. Vaatluspäevade eesmärk on pöörata tähelepanu lindudele ja nende vajadustele rände ajal.

EuroBirdwatchi peakorraldaja on BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles