N, 11.08.2022

Algab musta kassi kuu

lemmik.postimees.ee
Algab musta kassi kuu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Varjupaikades algab musta kassi kuu
Varjupaikades algab musta kassi kuu Foto: Sandra Dombrovsky / PantherMedia / Scanpix

Varjupaikade MTÜ tähistab oktoobris musta kassi kuud, mil seitse loomade varjupaika üle Eesti pakuvad võimalust võtta must kass 35-eurose loovutustasu asemel sümboolse ühe euroga.

«Nii süsimustad kui ka mustvalged kassid, kelle kasuka põhivärv on must, ei tõmba loomavõtjate tähelepanu sama hästi kui punased, lumivalged või kirjud kassid. Lisaks ümbritseb musti kasse veel tänapäevalgi ebausk, mis on teenimatult rikkunud nende mainet,» selgitas varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks. 

Kampaania keskendubki seetõttu tema sõnul mustadele kassidele, sest neil on teistest keerulisem uut kodu leida ja ka nende varjupaigas ootamise aeg kipub sageli väga pikaks venima.

«Lemmikloomad võetakse koju aastateks ja seetõttu tasub välimuse kõrval tähelepanu pöörata ka nende iseloomule. Mustadest kassidest saavad inimestele armastavad sõbrad ja truud kaaslased,» lausus Priks.

Kõik loovutatavad kassid on vaktsineeritud, kiibistatud ning kui vanus võimaldab, steriliseeritud või kastreeritud.

«Samas soovime alati enne loovutamist veenduda, et lemmiklooma võtmine on läbimõeldud otsus. Meie eesmärk on, et loomad saaksid endale hooliva kodu kogu eluks,» ütles Priks.

Musta kassi kuud peetakse varjupaikades juba kuuendat korda. Mullu oktoobris pääses varjupaikades viibinud 108 mustast kassist sel moel koju 52. Praegu ootab Varjupaikade MTÜ seitsmes varjupaigas uut kodu 77 musta kassi, kuid oktoobri jooksul tuleb neid kindlasti juurde.

Varjupaikades ootavate mustade kasside kohta saab infot SIIN.

Märksõnad
Tagasi üles