Sisuturundus

Mis on koertesprint? Tule alaga tutvuma hooaja kõige ilusamale võistlusele

FOTO: Purina

6. oktoobril toimub Koerus koertesprindi karikasarja selle hooaja viimane etapp. Loe spordiala lühikest tutvustust ja tule rahvusvahelisele võistlusele kaasa elama. Põneva ala kohta jagas infot Pro Plan Estonian Dryland Cupi korraldaja Erik Kangilaski.

Kuhu tulla?

Hooaja viimane võistlus toimub Koeru terviseradadel. Stardiala täpse asukoha leiate kergesti kaartidelt, mis on laetud võistluse kodulehele.

Tasub teada, et samal nädalavahetusel tehakse Koerus ka ajalugu. Esimest korda maailmas toimub 3-päevane koertesprint, mis on rahvusvahelises võistluskalendris kirjas kui Estonian Dryland Weekend. Kolme päeva jooksul toimub neli võistlust kolmel erineval rajal, ja üks võistlus ka öösel. Maailma karikasarja kuuluval võistlusel osaleb koeri ja sportlasi Inglismaalt, Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt ja muidugi Eestist. Seega on pühapäeval rajal nii Eesti kui naaberriikide parimad koerad ja sportlased.

Millisel rajal võisteldakse?

Koeru võistlus kulgeb ilusatel mõõduka raskusega radadel. Põnevust lisavad tõusud ja laskumised ning paras arv kurve. Kui eelmise, Tallinna etapi rada oli tasane ja kiire, siis Koeru rada on muutlikuma profiiliga. Ilusaks teeb raja ka üks sild.

Koerus on hea ka võistlust pealt vaadata. Esimest korda on raja ääres laululava taga selline koht, kust näeb kolme rajalõiku. Saab vaadata, kuidas koertega üle silla sõidetakse ning ka silla alt läbi tuhisetakse. Kõigil, kes tulevad ilusat päeva ja võistlust nautima, tasub kohale tulla kella üheteistkümneks, kui algavad stardid.

Kes osalevad?

Lühidalt öeldes inimesed, kes armastavad koeri, loodust ja sporti. Veokoeraspordi harrastajate ring on veel suhteliselt väike, aga väga sõbralik ja toetav. Stardialal kohtab kindlasti inimesi, kes käivad koertega sportimas lihtsalt rõõmu pärast, aga ka neid, kes tegelevad alaga maailma tasemel.

Millises vanuses koeraga saab võistelda?

Tõuke- ja jalgratta vedamises lubatakse võistelda vähemalt 18 kuu vanustel koertel. Jooksma saab tulla vähemalt aastase koeraga, kuid lühemale lasterajale võivad lapsed minna juba 5-kuuse kutsikaga.

Mida koeralt veel nõutakse?

Koer peab olema terve, vaktsineeritud ja kiibistatud. Kaasa tuleb võtta veterinaarpass. Lisaks peab koer olema hästi sotsialiseeritud.

Millist varustust on vaja?

Koertesprindis osalemiseks läheb vaja veovööd, veoliini ja koera jaoks veorakmeid. Varustust saab ka rentida, sellest tuleb veebis registreerimise ajal teada anda. Siis saavad korraldajad teiega ühendust võtta ning tagada, et sobivas suuruses rakmed on koera jaoks stardis olemas.

Kelle jaoks on mõeldud treeningstardid?

Treeningstarti ootame kõiki, kes tahavad võistlusraja harjutamise eesmärgil läbida. Rajale võib minna kas joostes, tõuke- või jalgrattaga. Erinevalt võistlejatest antakse treeningstardid 5-minutilise intervalliga.

Miks on treeningstardi intervall pikem?

Kui koeral on veel vähe kogemusi, ei saa ta sageli hakkama aeglasemast koerast möödumise või kiirema koera mööda laskmisega. Segaduste vältimiseks on treeningstartide intervall 5 minutit.

Kas isa-ema võivad lapsega rajale kaasa minna?

Jah, paljud vanemad läbivad lasteraja koos lapsega. Nii on turvalisem, sest koerad võivad hoogu sattudes liiga tugevalt tõmmata. Lähedal olev vanem aitab lapsel koera juhtida ja vajadusel ka tagasi hoida.

Kas rajaga saab varem tutvuda?

Tund aega enne võistluste algust on rada kõigile avatud, märgid paika pandud ja võimalikud valed pöörded lintidega piiratud. Siis on piisavalt aega rajaga tutvumiseks, et võistluse ajal ei tuleks eksimusi.

Kas võib tulla koeraga, kes on vähe treeninud?

Koerte heaolu on EDC sarja korraldajatele väga oluline.

Kui sa pole kindel, kas koer on võistlemiseks piisavalt heas vormis, saad minna treenigstarti ning läbida raja omas tempos ja ilusat ilma nautides.

Pro Plan Estonian Dryland Cup koertesprindi karikasarja korraldab Spordicom MTÜ. Lisainfo ja registreerumine: www.edc.ee.

Purina Pro Plan on Estonian Dryland Cup sarja peasponsor.

Purina Pro Plan pakub kvaliteetseid koeratoite erineva vanuse ja elustiiliga koertele. Tutvu Purina Pro Plan koeratoitude valikuga PetCity veebipoes ja teistes kauplustes.

Populaarne

Tagasi üles