Päevakäpp: mõmmikkass Mõugu on juba kolm aastat igavest sõprust otsinud

Mõugu

FOTO: MTÜ Kasside Turvakodu

Kassipoiss Mõugu saabus turvakodusse ühel 2016. aasta oktoobrikuu päeval. Vihm peksis vastu aknalaasi ning tuul oli õues nii tugev, et oli soklikorruse ruumid jahedaks muutnud. Pisikeses puuris piilus tekkide vahelt oma suurte ümmarguste silmadega kassipoiss — see oli muidugi Mõugu.

Mõugu puhul on kaugelt näha, et temas on midagi erilist. Me ei oska öelda, mis see on, kuid iga kassiarmastaja saab teda nähes kohe aru, et siin on tegemist kellegi hoopis teistsugusega. Ehk on see tema mõnusalt pontsakas ja ümar nägu, mis tekitab ülevoolava tundepuhangu? Või äkki on need ümarad targad silmad, mis uudishimulikult hinge puurivad? Vot ei oskagi öelda, aga suurt armastus ei saagi ju seletada? Kuidas sa paned midagi nii mõõtmatut sõnadesse?

Mõugu ootabki oma eluteele ühte seesugust inimest, kes leiaks, et armastust Mõugu vastu on raske sõnadesse panna. Ta loodab leida inimest, kes ei suuda meenutada, millised olid päevad ilma Mõuguta ning ühine tulevik koos vahva nurrumootoriga teeb südame nii-nii soojaks. 

Turvakodus on Mõugu näidanud, et tema on üks tõeline teiste kasside sõber, kelle külje alla võivad kõik kaitset ja sooja otsima tulla. Inimesi Mõugu veel pelgab, kuid uudistab neid alati, kui võimalus tekib. Oleme rohkem kui veendunud, et Mõugugi päriskodus kiiresti paikassiks saab nagu tema sõbranna Piia seda kodus tegi. Oleks nüüd vaid see keegi, kes oma südame ja koduukse Mõugule avaks.

Mõugu ootab kirju aadressile info@kassideturvakodu.ee!

Populaarne