Tai loomaaias ootamatult surnud hiidpanda ajas hiinlased raevu

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Hiidpanda Chuang Chuang
Hiidpanda Chuang Chuang Foto: SANGDAO SATTRA / EPA / Scanpix

Tais Chiang Mai loomaaias elava 19-aastase hiidpanda surm on hiinlaste hulgas tekitanud nii suurt pahameelt, et valitsust kutsutakse nüüd üles Taile pandasid mitte laenama. 

19-aastane Chuang Chuang, Chiang Mai loomaaia üks populaarsemaid asukaid, suri ootamatult esmaspäeva pärastlõunal. Panda maiustas bambusega, hakkas seejärel aedikus ringi jalutama ja kukkus siis kokku. Surmapõhjuse välja selgitamiseks on loomaaia juhtkond kohale kutsunud eksperdid Hiinast. 

Hiidpanda surm on sotsiaalmeedias tekitanud laialdast vastukaja — nii mõnigi inimene süüdistab juhtunud Chiang Mai loomaaeda ning on kahtluse alla seadnud pandadele sobivate elutingimuste olemasolu. «Taisse ei tohi enam saata ühtegi pandat, nad ei saa nende eest hoolitsemisega hakkama,» kirjutas üks kommenteerija, kelle arvamusega teisedki nõustusid. «Miks võtta vastu Hiina rahvuslik aare, kui tema eest parimat hoolt ei kanta?»

Chuang Chuang kolis Chiang Mai loomaaeda 2003. aastal koos kaaslase Lin Huiga. Tehistingimustes ebaõnnestusid kõik paaritumiskatsed, kuid 2009. aastal tõi Lin Hui ilmale kunstlikult viljastatud järglase. Looduses elavad hiidpandad kuni 20-aastaseks, kuid vangistuses ulatub nende eluiga 30 aastani. 

Tagasi üles