Sisuturundus

Küsimused ja vastused: kuidas aidata ülekaalulist koera?

FOTO: unsplash.com

Kui sul on kasvõi väike kahtlus, et sinu karvane sõber on ülekaaluline, siis leia kolm minutit ning loe läbi kõige olulisem info koerte ülekaalulisuse ja kaalu langetamise kohta. Lühikesed vastused aitas leida Pro Plani tootejuht ja loomaarst Julija Abram.  

Kuidas kiirelt kontrollida, kas koer on ülekaaluline?

Hinda koera kehavormi. Selleks on lihtne 3-osaline meetod.

1. Katsu külgedelt koera rindkeret. Kui koera roideid on kergelt tunda, on kehavorm hea.

2. Vaata külje pealt koera kõhujoont. Rinnakust kubeme suunas kulgev jõhujoon peab olema tõusev, mitte sirge või langev.

3. Vaata ülevalt koera selga. Kitsam taljeosa peab selgelt eristuma. Vaata videot koerte kehavormi hindamise kohta siit.

Mis on kõige tavalisem "paksu koera" haigus?

Kahjuks ei ohusta ülekaalulist koera üks haigus, vaid paljud terviseprobleemid. Suurtel ja vanematel koertel on väga levinud liigesehaigused. Sageli esineb ka liigsest kehakaalust tingitud suhkruhaigust ehk diabeeti.

Kui kallis on nende haiguste ravimine?

Liigeste või ainevahetusega seotud haiguste ravi võib kesta kaua. Ravikulude suurust on raske prognoosida. Kuid rahalistele väljaminekutele tuleks lisada ajakulu ja emotsionaalne stress, mis kaasneb väga haige lemmiku eest hoolitsemisega.

Mis on kõige suurem takistus koera kehakaalu vähendamisel?

Suuremks takistuseks on see, kuidas me oleme harjunud koeraga suhtlema. Koerad nõuavad omanikult tähelepanu, paljude jaoks on kõige lihtsam jagada seda toidu näol. Aga tähelepanu saab jagada ka pai, kiituse, mängu ja ühise jalutuskäigu kaudu.

Kui kaua võtab aega kaalu langetamine?

Selleks võib kuluda 2–6 kuud. Kindlasti on aeglane ja rahulik kaalulangetus koerale parem ja tervislikum lahendus kui kiire välkdieet.

Kui kiiresti koera kehakaal langeb?

Muutused kehas toimuvad juba 1–2 nädalaga, kuigi omanik ei pruugi neid veel märgata. Väikest tõugu koera puhul on 4–5 g kaalukadu juba edasiminek. Samas, kodusel kaalumisel võib see jääda märkamata.

Millised muutused näitavad, et kaalulangus on alanud?

Ennekõike muutub koer rõõmsamaks! Ta liigub erksamalt, mängib rohkem, käib meelsamini trepist üles-alla. Hingeldamist on vähem ja tema hingamine muutub vaiksemaks.

Kas eritoitu sööv koer jääb millestki olulisest ilma?

Kindlasti ei jää. Kaalulangust soodustav toit sisaldab vähem kaloreid, kuid kõik teised vajalikud toitained saab koer kätte. Puudus toitainetest tekib siis, kui kaalulanguse saavutamiseks vähendatakse koera tavatoidu kogust.

Kas koer peab kogu elu sööma kaalulangetustoitu?

Eritoitu tuleb kasutada nii kaua, kuni koera kaal langeb õigele tasemele ja jääb püsima. Samas võib madalama kalorsusega toitu süüa ka kogu elu. Sellega on toidu loomisel arvestatud.

Millised omadused on kaalu langetaval toidul?

Tootjad pakuvad koera kehakaalu vähendamiseks erinevaid lahendusi. Lemmikloomakliinikust tasub küsida toitu Purina Pro Plan Veterinary Diets Obesity Management. Antud toit aitab vähendada koera kehakaalu (madalam rasvasisaldus toidus - 6%), kuid säilitab lihasmassi (kõrge valgusisaldus – 29%). Suurem kiudainete sisaldus tekitab täiskõhutunde, kuid mõjub hästi ka koera soolestikule.

Lemmikloomakauplustes on müügil madala kalorsusega Purina Pro Plan All Sizes Adult Light/Sterelised OptiweightTM. Antud toit aitab täiskasvanud koeral kaotada 12 nädala jooksul kuni 60% keharasvast. Toit sobib ka ülekaalu ennetamiseks steriliseeritud ja kastreeritud koertele.

Kui sa soovid vähendada oma koera kehakaalu, pea nõu loomaarstiga, kes aitab koostada just sinu koerale sobiva ja tervisliku kaalulangetuskava.

Purina Pro Plan pakub kvaliteetseid koeratoite erineva vanuse ja elustiiliga koertele. Tutvu Purina Pro Plan koeratoitude valikuga PetCity veebipoes ja teistes kauplustes.

Tagasi üles
Back