Video: koperdavad puumad panid metsloomauurijad kukalt kratsima

Florida puuma.

FOTO: LYNN M. STONE / 1 / Scanpix

Florida osariigis on rajakaamerate ette jäänud mitu puumat, kes liiguvad ebatavaliselt komberdades. Metsloomaspetsialistid püüavad välja selgitada, mis sellist kõnnakut põhjustab.

Florida kalade ja metsloomade kaitse komisjoni (FWC) väljastatud teates seisab, et lisaks puumadele on märgatud ka koperdavaid ilveseid. Kõiki loomi ühendab vankuv kõnnak ning tulutud katsed tagajalgade tööd koordineerida. 

Seni uuringuteks kinni püütud loomadest on FWC ühel täiskasvanud puumal ja ühel ilvesel tuvastanud neuroloogilised kahjustused. Lisaks sellele on kätte saadud veel üks ilves ja kaheksa noort puumat, kelle kõnnak on samuti murettekitav. 

Veel ei ole suudetud kindlaks teha, mis häireid põhjustab. Loomade organismidest püütakse leida erinevaid toksiine, näiteks rotimürki ning uuritakse ka seda, kas probleeme võivad põhjustada parasiidid või nakkushaigused. FWC andmetel teatati koperdavatest kaslastest esmakordselt umbes aasta tagasi. Puumad, keda kutsutakse ka florida pantriteks, on osariigi vapiloomaks, kuid tegu on ohustatud alamliigiga ning looduses elab vaid umbes 130 isendit. 

Populaarne

Tagasi üles