K, 22.03.2023

Video: Järvamaa koprad näitavad, kuidas paarisuhe värskena hoida

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Video: Järvamaa koprad näitavad, kuidas paarisuhe värskena hoida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Fotograaf Tarmo Mikussaarel avanes hiljuti võimalus jäädvustada koprapaari toimetusi hilisel õhtutunnil. Peresuhted on tugevad — kui loodus annab, kestab koprapaari kooselu nende elu lõpuni ning teineteise eest kantakse alati hoolt. 

Mikussaar kommenteeris veebilehel Looduskalender, et koprad on meie looduse ühed imetlusväärseimad loomad just paarisuhete poolest. «Kuna tegu on jahiulukiga ja ka suurkiskjate saakloomaga, siis pole kobraste eluiga väga kõrge ja paarilise hukkumine pole just harv,» jagas fotograaf. «Paarilise hukkumise korral leitakse juba järgmisel aastal uus, aga turvalises paigas elava koprapaari truu kooselu võib kesta aastaid.»

Paarisuhete kinnistamisel tundub Mikussaare arvates olevat esmatähtis just igapäevane füüsiline kontakt — üksteise karva sasimine. Kuna koprad on veeloomad, kes peavad oma karvastikku veekindlana hoidma, siis sellealane koostöö on olulise tähtsusega. Nimelt ei ulata piiber ise igalt poolt oma karva kammima ja paarilise abikäsi on igati teretulnud. Vaata videot! 

Märksõnad
Tagasi üles