Loomapäästja selgitab: miks on suvi kassi võtmiseks parim aeg?

FOTO: Anke Tarabay / PantherMedia / Anke Tarabay / Scanpix

Juulikuu hakkab läbi saama, suve keskpaik jääb selja taha ja algab sügissuvi. Kellel puhkused läbi, asuvad nüüd mõnusalt puhanuna töölainele. Neil, kel puhkus ees või kestab veel, saavad seda imelist aega nautida.

Varjupaiga vabatahtlike ja töötajate jaoks on terve suvi aga kõige kiirem ja stressirohkem aeg, sest teateid kodututest loomadest ei tule juba kuid mitte enam ühe- vaid alati vähemalt viiekaupa, sest lisaks täiskasvanud kiisudele teatatakse ka nende poegadest.

Pesaleidja varjupaik on juba ammu puupüsti täis. Ja nagu sellest veel vähe oleks, on samal ajal suvel pisikestele karvapallidele ajutiste peatuspaikade leidmine keeruline, sest vabatahtlikud ei saa ärasõitude tõttu väga palju kodutuid hoiule võtta. Peale selle adopteeritakse ärasõitude tõttu vähem, eriti täiskasvanud kasse, sest nad peavad ju kodulehel konkureerima imenunnude noorte kiisupoegadega.

Tuletamegi nüüd sügissuve ajal enda armsaid koduootel karvikuid meelde ja kutsume üles kõiki, kes on kiisuvõtu peale mõelnud, seda tegema just nüüd! Neile, kes on puhkuselt tagasi jõudnud, on see ideaalne aeg, sest värske peaga puhanuna on varjupaiga külastamine ja endale uue pereliikme valimine just ideaalne hetk.

Lisaks saab Pesaleidja varjupaigas juulikuu lõpuni iga adopteeritud kiisuga kaasa lisaks aastaringsele kingile - Pro Plani poolt kokku pandud toidukotile - kaasa veel Pesaleidja kingituse: topsiku koos maiustega, et kõik meie juurest adopteeritud kiisud ka kodus maiuseid saaksid. Augusti kuu on aga groomingukuu ja kõik varjupaigast koju viidud nurrukad saavad kingiks kaasa harjamiskinda.

Neile, kes veel täiel rinnal puhkavad, on samuti uue pereliikme adopteerimiseks ideaalne aeg, sest puhkusel on aega meie koduootel 500 kiisu hulgast omale sobivaim valida, vajaliku varustuse ostmisega tegeleda ja mis veel parem – temaga kodus rahulikult tutvuda!

Kui aga planeerid väljasõite, ei maksa adopteerimist samuti edasi lükata, sest adopteeritud kiisu jaoks on uus kodu piisavalt põnev koht, kus uudistamist jagub küll ja ta saab täitsa mõnusalt mõned päevad ka üksinda hakkama. Lisaks naudib ta kahtlemata seda, et ei pea oma joogikaussi ja pesa saja teise kiisuga jagama. Paaripäevased väljasõidud pole tegelikult ka tulevikus kassi jaoks probleemiks. Piisab kui oma lemmikule võimaldada topelt toidu- ja veekausid, vajadusel ka lisaks üks liivakast ja kassid saavad ideaalselt hakkama.

Tutvu Pesaleidja koduootel kiisudega kodulehel, kuid kui sa ei oska konkreetset lemmikut vaid pildi järgi valida, täida lemmikloomavõtja ankeet, kirjuta soovitud kiisu nime asemel lihtsalt «kiisu Pesaleidja varjupaigast» ja saad kohapeal sobiva nurriku leida.

Populaarne

Tagasi üles