Eakama koera puhul pööra tähelepanu nendele tervisenäitajatele

FOTO: pexels.com

Kui sinu peres kasvab vanem koer, siis peaksid kindlasti pöörama tema tervisele rohkem tähelepanu. Siin on sulle mõningad nõuanded, mida peaksid jälgima.

1. Nägemine

Kui koera silm on punane või märkad, et ta ei näe enam hästi, siis võib tegemist olla kas nägemise kaotuse või silmahaigustega. Nägemise halvenemine on normaalne osa koera vananemisprotsessist. Kuigi see on normaalne, vähendab see nende nägemistäpsust, seepärast oleks hea viia oma koer loomaarsti juurde, et välistada silmahaigused, näiteks sarvkesta kahjustused, silmade kuivuse sündroom või mõni muu haigus. Loomaarstid oskavad ka nõu anda, kuidas koera nägemiskaotusega toime tulla.

2. Sage urineerimine

Sage urineerimine võib olla neeruhaiguse või kuseteede infektsiooni näitaja, mis esineb vanematel koertel üsna sageli. Õnneks võib uriinipidamatust ja sagedast urineerimist vähendada retseptiravimitega. Uriinipidamatus põhjustab ebamugavaid kuseteede infektsioone. Kui kahtlustad probleemi, siis konsulteeri loomaarstiga. 

3. Halb hingeõhk, veritsevad igemed või muu suuhügieeni probleem

Koera hammaste eest tuleb hoolitseda samamoodi, nagu hoolitsed enda hammaste eest. Kui sa seda ei tee, siis tekibki koeral näiteks halb hingeõhk, igemepõletik või muu probleem. Taaskord on parim loomaarstiga kõik läbi arutada.

4. Nahaprobleemid

Koera nahk muutub vanusega ja nahale võivad tekkida erinevad tursed, lööbed või muud nahakahjustused. Eriti tuleb jälgida nahaaluseid muhke, kui need suurenevad, siis võib tegemist olla nahaaluse kasvajaga ja sel juhul tuleb kiiresti pöörduda arsti poole. Jälgi oma koera nahka.

5. Kehakaal

On koeri, kes vajavad vanemaks jäädes kõrgema kalorsusega toitu ja on neid, kes vajavad hoopis madalama kalorsusega toitu. Näiteks ülekaalulistel ja rasvunud koertel esineb rohkem selliseid haigusi nagu diabeet, erinevad südamehaigused ja isegi vähk. Seepärast on oluline panna paika ka õige toitumine ja hea oleks ka koera treenida, sest korralikult treenides suureneb koera eluiga. 

6. Käitumis- ja mäluprobleemid

Koera käitumine muutub vananedes ja koera võib tabada dementsus. Konsulteeri loomaarstiga, kui koer muutub liiga ärrituvaks, tema tempo muutub ebatavaliseks, märkad, et tal on mäluprobleemid (unustab ära lihtsad käsklused nagu lama, istu, sitsi) või mõni muu probleem.

Populaarne

Tagasi üles