Paljud kassiomanikud ei täida loomakaitseseadust

Kassid.

FOTO: unsplash.com

Loomakaitseseadusele kohaselt tuleb oma lemmiklooma hoida enda territooriumil ja väljaspool omaniku territooriumit on tegu hulkuva loomaga, kes tuleb toimetada varjupaika. Kahjuks paljud kassiomanikud mitte üksnes ei täida seadust, vaid seavad ohtu ka oma looma kui ka teiste loomade ja lindude elud.

Eelmisel nädalal ilmus uudis, mille kohaselt tapavad kodukassid Eestis ligi 11 miljonit lindu aastas. Teema sai suurt vastukaja sotsiaalmeedias, kus heideti ette kasside ebaõiglast süüdistamist ja leiti, et lindude tapmise näol on tegu loodusliku valikuga. «Kindlasti ei saa kodukasside poolt lindude tapmist nimetada looduslikuks valikuks. Tegu on siiski koduloomadega, mitte metsloomadega. Samuti ei tee kassid seda reeglina toidu, vaid lõbu pärast. Kodukassi on kohustatud toitma tema omanik. Kui kodukass peabki toitu mujalt hankima, siis tähendab, et loomaomanik ei täida oma kohustusi,» kommenteeris Eesti Loomakaitse Seltsi otseseabistamise juht Margit Midro.

Tegelikult kaitseb linde kodukasside eest seadus, mis ei luba lasta kassi hulkuma ehk omaniku territooriumilt välja. Probleemiks on kassiomanikud, kes seadust ei järgi. Põhjenduseks tuuakse iganenud arusaamad, mille kohaselt kass peabki jalutamas käima ja miisuga ei juhtu midagi. Tegelikkuses oleneb kõik looma kasvatusest ja harjumustest. Ei tasu ka unustada, et väljaspool kodu valitsevad looma mitmed ohud. Kassi hulkuma lastes riskime iga kord sellega, et meie lemmikloom ei saabu koju tervena, kui üldse.

Kui laseme oma kassi omapäi hulkuma, siis võib ta

...jääda auto alla;

...sattuda pahatahtlike inimeste kätte;

...saada nakkusi teiste loomade käest;

...sattuda teise kassi, koera või metslooma rünnaku ohvriks;

...tappa linde ja väikeloomi;

...saada soovimatuid järglasi.

Eesti Loomakaitse Selts kutsub kassiomanikke üles mitte seadma ohtu oma lemmikloomade tervist ning mitte laskma oma kassidel hävitada linde ja väikeloomi. Koduloomade koht on nende omanike territooriumil, mitte tänaval, metsas või naabri aias.

Populaarne

Tagasi üles