Hoidke alt! Eesti värskeim suunamudija on reisisellist kukk

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Porthose sõprade hulka kuuluvad ka kassid.
Porthose sõprade hulka kuuluvad ka kassid. Foto: Instagram / @kukkporthos

Maaeluministeeriumiga koostöös alustas hiljuti tegevust esimene kodulinnust suunamudija, kukk Porthos, kelle tegemiste abil on võimalik saada ülevaade maaelu mitmekesisusest.

«Möödas on ajad, mil influencer’id kajastasid üksnes linnaelu. Kukk Porthos on võtnud ette ambitsioonika retke mööda Eestimaad, mille käigus ta vaatab maaelu rohujuure tasandilt ja vägagi terava pilguga. Oma ringreisil kogetust annab ta operatiivselt teada sotsiaalmeedias, täpsemalt Instagrami kontol @kukkporthos,» sõnas Maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Karolin Lillemäe.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kukk Porthos (@kukkporthos) on

Kukk Porthos startis 10. juunil Pärnust, andes oma ringreisile avapaugu suvepealinna ülevaatusega. «Juba esimesed sammud viisid kuke kokku nii Eestimaa rõõmude kui ka kitsaskohtadega. Näiteks pidasid lapsed teda kanaks, mis on selge märk, et suurem kokkupuude maaeluga tuleks järeltulevatele põlvedele üksnes kasuks,» lisas Lillemäe.

Kukk Porthose kodu asub Ranna Rantšos ning koos oma perenaise Ande Baikoviga on ta osalenud juba paljudel üritustel ja külastanud isegi telestuudiot. Oma Instagrami-kontol näitab kukk nii enda kui ka teiste loomade tegemisi, demonstreerib maaelu mitmekesisust, võtab sõna olulistel teemadel ning suunab inimesi maale elama ja puhkama.

Tagasi üles